Kiedyś niewyobrażalne, a dzisiaj stanowi codzienność. Smartfony, które oferuje obecny rynek są tak rozwinięte, że bez problemu zagramy w tytuły, o jakich nawet nie myśleliśmy, że kiedyś będą dostępne na naszych telefonach, gdzie większość z nich to topowe produkcje z popularnego peceta. Zastanawiasz się jaki telefon do gier kupić? W tym artykule, przybliżymy Ci ten temat, oraz powiemy czym się kierować, by wybrać dobry smartfon do gier.

Jaki smartfon do gier kupić?

Taki sprzęt nie jest niczym nadzwyczajnym – chodzi tutaj po prostu o modele, których parametry są na tyle dobre, by pozwalały na płynną, oraz miłą rozgrywkę. Niestety, wiąże się to z tym, że kupując taki smartfon, będziemy musieli celować w średnią, oraz wysoką półkę tego typu sprzętu. Producenci topowych smartfonów tacy jak Samsung, Xiaomi, oraz LG, bądź też jakże popularny w dzisiejszych czasach Apple cenią sobie flagowe modele bardzo wysoko.

Istnieje tutaj pewna analogia – tak jak z komputerami. Kupując komputer do gier, musimy liczyć się z wydatkiem sporej ilości pieniędzy, tak samo tutaj, potencjalny kupiec musi być przygotowany na to, że mogą być to spore koszty. Gracze coraz częściej sięgają po takie telefony. Dlaczego? Jest to świetny sposób na zabicie czasu podczas podróży komunikacją miejską, bądź też pociągiem. Gry na telefon są coraz bardziej rozbudowane i mogą oferować nawet kilkadziesiąt godzin rozgrywki.

Pokemon Go to jedna z najpopularniejszych niegdyś gier na telefon

-> RANKING TELEFONÓW DO 2000 ZŁ

Czym powinien charakteryzować się dobry smartfon do gier?

Przyjrzyjmy się parametrom, na które należy zwrócić uwagę, podczas kupowania telefonu do gier. Telefon taki, często jest używany przez nas na co dzień, więc musi być na tyle wydajny, aby oprócz naszej rozgrywki, działał odpowiednio podczas użytkowania poszczególnych aplikacji i komunikatorów. Wyszczególnić warto kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę podczas kupowania smartfona do gier.

Wyświetlacz

Wyświetlacz to tak naprawdę chyba jedna z najistotniejszych rzeczy jeżeli chodzi o odczucia wizualne naszego sprzętu. Wielkość zależy zdecydowanie od tego jak duże ręce mamy, ale powinniśmy zachować balans w wielkości pomiędzy graniem, a codziennym użytkowaniem. Działa to mniej więcej jak przy wyborze monitora do gier. Zbyt duży byłby ciężki w codziennej obsłudze, z kolei za mały sprawdziłby się słabo podczas rozgrywki. Optymalną wielkością jest około 5,5”, dużo flagowców jest produkowane właśnie w tej granicy.

Procesor

Procesor to tak naprawdę dusza całego telefonu i od niego w głównej mierze zależy to, jak w grach spisywał się będzie nasz telefon. Smartfony oparte na układzie Snapdragon, to w obecnej chwili jedne z najlepszych procesorów. Oczywiście tutaj tak samo jak w przypadku procesorów komputerowych, mamy różne półki, czyli ilość rdzeni i taktowanie. Chcąc kupić najlepszy smartfon do gier, powinniśmy celować w topowe podzespoły, w tym właśnie procesor. W przedziale cenowym telefonów do 1500 zł z pewnością znajdą się takie modele.

Pamięć RAM i pamięć masowa

Tutaj zdecydowanie działać będzie zasada – im więcej tym lepiej. Pamięć RAM pozwoli na to, by nasz telefon spisywał się dobrze pod dużym obciążeniem, oraz korzystaniem z wielu aplikacji na raz. Warto zainwestować w telefon z co najmniej 3GB pamięci RAM.

Co do pamięci masowej – tutaj również warto objąć taką taktykę. Zależnie od tego, jakie jest nasze zapotrzebowanie na przechowywanie zdjęć, muzyki, oraz innych plików, wybierzmy optymalną dla nas pojemność. Oczywiście w obydwu przypadkach będzie się to wiązało z większymi kosztami.

Bateria

Jak dobrze wiemy, telefony podczas rozgrywki bardzo szybko się rozładowują, dlatego warto kupić smartfona, który będzie posiadał pojemną baterię. Pozwoli nam to uniknąć notorycznego ładowania telefonu, nawet w ciągu dnia.

Telefony do gier – Ranking i Cena 2020

Teraz, gdy wiemy już czym się kierować, oraz na co zwrócić uwagę, możemy wybrać najlepszy telefon do gier. Zdecydowanie tutaj nie trzeba się rozwodzić, bo kupując flagowy produkt danego producenta, z pewnością będziemy mogli cieszyć się w pełni rozgrywką w nasze ulubione tytuły. Prezentujemy ranking najpopularniejszych telefonów do gier, który pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.