Zawsze przychodzi ten moment, kiedy fani konsol i rozgrywki na nich zostaną przed producentów zaskoczeni nowymi zapowiedziami konsol. W przypadku nowej konsoli ze stajni Microsoftu miało to miejsce na tegorocznych targach E3. Zaprezentowała została konsola nowej generacji, która wywołała w sieci niemałe zamieszanie. Co o niej wiemy i jaka jest data premiery Project Scarlett? Zapraszamy do lektury!

Project Scarlett – nowa konsola Microsoftu

Bez wątpienia wiele osób czekało na ten moment i przypuszczało, że właśnie podczas E3 2019 nastąpi finalnie zapowiedź nowej konsoli – Project Scarlett.Tak roboczo została nazwana, bowiem pełnej nazwy jeszcze nie ujawniono. Cała prezentacja była dosyć zachowawcza, bez zbędnej ilości informacji, niemniej jednak to i tak wywołało spore zamieszanie i spekulacje na temat następcy obecnego już Xbox One. Podczas zapowiedzi padło stwierdzenie, że jest to najpotężniejsza konsola, jaką kiedykolwiek stworzono. Od premiery poprzedniej konsoli minęło 6 lat, a więc to spory okres czasu, który z pewnością spożytkowany został na nowy, obszerny projekt.

Poniżej możecie zobaczyć oficjalną zapowiedź konsoli Project Scarlett;

Jakie parametry będzie miał Project Scarlett?

W konsoli duży nacisk został postawiony na krótki czas ładowania, by gracze którzy zdecydują się nabyć Xbox Game Pass mogli cieszyć się bardzo szybkim odczytem i zapisem danych na konsoli. Na pokładzie konsoli za wydajność odpowiedzialna technologia AMD Zen 2, a za układ graficzny – Radeon Navi. Podobnie jak w przypadku konsoli ze stajni Sony – PlayStation 5.
Mówiąc o specyfikacji i parametrach należy wspomnieć o tych najważniejszych, które będzie oferowała konsola:

  • Pojemny dysk SSD
  • Pamięć RAM GDDR6
  • AMD Zen 2, oraz GPU Radeon Navi
  • Obsługa gier w technologii 8K, przy 120 FPS
  • Ray Tracing
  • Około 4 razy większa wydajność niż Xbox One X

Jedną z ważnych informacji jest fakt, że konsola posiadać będzie kompatybilność wsteczną co do gier, ale także akcesoriów. Te które zostały zakupione do poprzedniej konsoli, bez problemu będą działały na nowej. Jest to świetny krok ze strony Microsoftu w stronę graczy.

Project Scarlett – kiedy premiera?

To chyba najważniejsze pytanie. Co do samej premiery, data nie została jednoznacznie ukazana, natomiast wiemy, że jej premiera odbędzie się za półtorej roku, czyli w okolicach Świąt Bożego Narodzenia 2020r. Do samej premiery sporo czasu, z pewnością dowiemy się jeszcze do tej pory kilku ciekawych informacji. Na Project Scarlett ma trafić kilkadziesiąt nowych tytułów – aż 60 nowych gier, a tytułem startowym ma być nowa odsłona od 343 Industries – Halo Infinite, które również doczekało się zwiastuna podczas E3 2019.