Czy zdarzyło się nam, że laptop podczas pracy nadmiernie się nagrzewał? Jest to bardzo niebezpieczne oraz utrudnia wydajną pracę. Chłodząca podstawka pod laptopa skutecznie zapobiega przegrzaniu naszego sprzętu. Co warto o niej wiedzieć, aby dokonać najlepszego wyboru? Jakie parametry powinna mieć idealna podstawka pod laptopa? W tym artykule przedstawimy wam czym charakteryzuje się dobra podkładka chłodząca pod laptopa, oraz na co zwrócić uwagę przy jej kupnie.

Jak działa podstawka chłodząca pod laptopa?

Podstawka chłodzącą pod laptopa to bardzo praktyczne rozwiązanie. Wyposażona jest w ona w wentylator o dużej mocy, który skutecznie ochładza nasze urządzenie. Podkładka zapewnia też odpowiednią wentylację laptopowi i dzięki temu odsłonięte są otwory wentylacyjne, nawet jeżeli pracujemy na kanapie czy łóżku. Dobra podstawka chłodząca pod laptopa wymaga jedynie połączenia przez USB i nie musimy podłączać jej do gniazdka. Urządzenie sprawnie chłodzi poprzez właściwe umiejscowienie wentylatorów z laptopa w stosunku do wentylatora w naszej podkładce. Gdy strumienie powietrza nie nachodzą na siebie, to sprzęt jest zabezpieczony przed wysoką temperaturą. Podkładki mogą być wyposażone w jeden większy wentylator albo w cztery mniejsze.

Na rynku znajdziemy również podkładki bez wentylatorów, które przyczyniają się do utrzymania niższej temperatury laptopa, jedynie zapewniając odpowiednią przestrzeń w pobliżu otworów wentylacyjnych. Podkładki te znalazły również zastosowanie dla konsol, takich jak PlayStation 4. Działanie jest identyczne, ma ona za zadanie obniżyć temperaturę pracy całej konsoli, które potrafią być równie wysokie jak w przypadku laptopów.

Podkładka chłodząca do laptopa – najważniejsze parametry

Jednym z najważniejszych parametrów jest odpowiedni rozmiar. Musi on być dopasowany do naszego sprzętu, aby korzystanie z podkładki chłodzącej było komfortowe i bezpieczne. Większość podstawek znajdziemy w wielu rozmiarach, na przykład odpowiednie dla laptopów z ekranem 15,6 cala oraz modele przeznaczone dla sprzętów większych. Przy zakupie podkładki pod laptop zwróćmy uwagę na odpowiednie nachylenie, jakie będzie miał nasz sprzęt. Bardzo praktycznym dodatkiem jest podkładka antypoślizgowa, która wpływa na wygodę pracy i zapobiega przesuwaniu się laptopa. Wybierając odpowiednią liczbę wentylatorów, trzeba pamiętać, że jeden większy wentylator wykona swoją pracę dużo lepiej niż kilka małych. Uzyskamy w ten sposób mniejszy hałas oraz bardziej wydajne chłodzenie.

Producenci dobrej jakości podkładek, podają w decybelach, jakie wartości osiąga praca wentylatora, dzięki czemu możemy wybrać najcichsze urządzenie. Jeżeli ciche funkcjonowanie produktu ma dla nas znaczenie, warto już w sklepie uruchomić wentylator w podkładce i sprawdzić, czy odpowiada nam natężenie hałasu. Dodatkową opcją w niektórych podkładkach jest regulator prędkości obrotowej wentylatora oraz podświetlane wentylatory.

Przy wyborze warto sprawdzić następujące parametry:

  • Waga – nie każda podstawka nada się do zabrania jej wszędzie. Do tego nie każda zmieści się do torby na laptopa, czy też plecaka, więc sprawdźmy wagę podaną przez producenta.
  • Wentylatory – to najważniejsza kwestia i cała idea działania podstawki opiera się właśnie na nich. Musimy zdecydować się na podstawkę z mniejszą ilością dużych wentylatorów, bądź też taką z kilkoma małymi wentylatorami. Dodatkowo warto sprawdzić też, czy podstawka posiada regulację prędkości obrotowej, a co za tym idzie ustawienia jej odpowiednio pod nasze potrzeby. W przypadku, gdy posiadamy laptop do gier, który potrafi osiągać wysokie temperatury, warto zdecydować się na podkładkę mającą wysoką wydajność i prędkość obrotową wentylatorów.
  • Poziom hałasu – to istotna rzecz. Nie każda podkładka nada się do warunków naszej pracy, dlatego warto sprawdzić maksymalną ilość emitowanego hałasu ( w decybelach – dB) i sprawdzić, czy nie będzie nam ona przeszkadzała w użytkowaniu.
  • Design – na rynku mamy całą masę różnych podstawek, które posiadają różne zastosowane technologie i układy wentylatorów, ale także kolory i podświetlenie, które mogą być dodatkowym atutem.
Podkładka chłodząca pod laptopa gamingowego to świetny wybór, który pozwoli nam cieszyć się rozgrywką w niższej temperaturze, a co za tym idzie zadbać o bezpieczeństwo naszego sprzętu.

Podstawka chłodząca pod laptopa – czy warto?

Zakup chłodzącej podstawki pod laptopa, pomoże zachować jego niską temperaturę oraz przyczynia się do bardziej wydajnej pracy. Nasz sprzęt chodzi ciszej oraz unikamy w ten sposób awarii. Jest to szczególnie praktyczny zakup, jeżeli lubimy korzystać z laptopa nie tylko przy biurku ale również na kanapie. Może się wtedy zdarzyć, że zasłonimy otwory wentylacyjne i nasz sprzęt zacznie się nagrzewać. Szczególnie niebezpieczne jest przegranie się podzespołów, gdyż wpływa to na obniżenie parametrów naszego laptopa. W efekcie pogarsza się działanie układu graficznego i obniża się częstotliwość pracy procesora. Sprzęt zaczyna wtedy działać bardzo głośno i może to doprowadzić do jego awarii.

Dlaczego jeszcze warto kupić podstawkę chłodzącą pod laptopa? Umożliwia to nam jego bardziej komfortowe ułożenie. Możemy nachylić urządzenie pod odpowiednim kątem, tak by praca była wygodniejsza. Bardzo atrakcyjną opcją jest podstawka w kształcie stolika, która nadaje nam możliwość, korzystania z laptopa również na łóżku. Ponadto znajdziemy podkładki, na prawdę w przystępnych cenach, dzięki czemu nie musimy inwestować dużej kwoty, aby cieszyć się wygodą i bezpieczeństwem.

Jaką podstawkę chłodzącą pod laptopa wybrać?

Jaką podstawkę chłodzącą pod laptopa kupić? Jedną z najbardziej przydatnych funkcji, na które możemy zwrócić uwagę to ręczne regulowanie wysokości. Dzięki temu będziemy mogli go unieść, co jest dużo bardziej komfortowe niż praca na płaskim biurku. Warto również zwrócić uwagę, czy podkładka działa wydajnie oraz cicho. Rynek posiada bardzo bogatą ofertę tego typu produktów, dzięki czemu możemy wybrać podkładkę, która będzie stylowa i może stanowić prawdziwą ozdobę naszego biurka. Różne kolory i wzory sprawiają, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety znajdą taki produkt, który nie tylko będzie praktyczny, ale również trafi w ich gusta. Nawet wśród niedrogich modeli, możemy znaleźć coś interesującego.

Warto jednak nastawić się na wydatek co najmniej 50 złotych. Świetną opcją są podkładki wyposażone w siatkę, które zapewniają jeszcze lepszy przepływ powietrza. Jeżeli często zabieramy nasze urządzenie w podróż albo do pracy, lepiej zainteresować się podkładką, która cechuje się cienką budową i jest lekka. Jeżeli zdarza nam się korzystać z laptopa w łóżku, wybierzmy podkładkę w kształcie stolika z regulowanym kątem nachylenia oraz regulowaną długości nóżek w stoliku. To nowatorskie rozwiązanie pozwoli nam wygodnie i komfortowo pracować, praktycznie w każdych warunkach.

Podstawka chłodząca pod laptopa – Ranking i cena 2020

Wiedząc już teraz co jest najistotniejsze w przypadku wyboru dobrej podstawki chłodzącej, pora wybrać odpowiednią dla nas. Kierujmy się przede wszystkim parametrami odpowiedzialnymi za wydajność pracy podstawki. Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie polecane podstawki chłodzące pod laptopa. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.