W rozgrywce, by nasza mysz gamingowa była dobrze przez nas kontrolowana potrzebna jest podkładka pod mysz. Często słyszy się pytanie: co daje podkładka pod mysz? Każdy gracz wie, że myszka położona na blacie biurka nie będzie dobrze kontrolowana i będzie się nadmiernie ślizgać. Odpowiednio dobrana podkładka pozwoli na dobrą kontrolę i pewne panowanie nad naszym gryzoniem. W dynamicznej rozgrywce liczy się każda milisekunda, a dzięki dobrej podkładce jesteśmy o krok bliżej do zwycięstwa! Przedstawiamy artykuł, w którym dowiecie się czym charakteryzuje się dobra podkładka pod myszkę.

Podkładka pod mysz dla graczy – czym się kierować przy wyborze?

Obecnie na rynku jest wiele podkładek różnego rodzaju. Pierwszym, oraz najważniejszym kryterium powinno być to, czy jest ona dla nas wygodna i czy używanie jej będzie przyjemne.  W wyborze trzeba wziąć też pod uwagę gdzie będzie ona miała zastosowanie. Idąc tym tokiem myślenia, rozważmy nasz styl gry – agresywny lub też pasywny, to ważny czynnik by znalazła się u nas najlepsza podkładka pod mysz. Podkładka ma na celu wspomóc precyzyjną prace naszego sensora, oraz sprawić, że praca przy komputerze  będzie przyjemniejsza.

Rozmiar podkładki

Podkładki mają przeróżne rozmiary oraz kształty. Duża podkładka pod mysz zdecydowanie spisze się najlepiej w grach typu FPS. Gracze tego typu gier, często w swojej myszce mają ustawioną małą czułość – wszystko w trosce o dobrą precyzję. Podkładka dużego rozmiaru sprawdzi się świetnie w tej sytuacji i da nam duże pole manewru. Unikniemy sytuacji, gdzie myszka spada nam na blat biurka i tracimy kontrolę, więc w tym wypadku najlepsza będzie podkładka pod mysz duża.

Podkładki małe zdecydowanie spiszą się w grach typu MOBA lub RTS, gdzie gracze mają większą czułość myszy, a rozgrywka bazuje dużo na kombinacjach na klawiaturze. Są one również dobrym rozwiązaniem, jeżeli nasze miejsce do gry jest małe, lub po prostu cenimy sobie minimalizm. Można tutaj powiedzieć jeszcze o specjalnym typie podkładek, jakim jest podkładka pod klawiaturę. Jest to produkt o dużej szerokości, który pozwoli na to by nasza klawiatura nie przemieszczała się. Jeżeli jest ona odpowiednich rozmiarów, pozwoli na ustabilizowanie jej, oraz dodatkowo spełni zadanie jako podkładka pod myszkę.

Materiały

Najpopularniejsze są podkładki materiałowe. Pozwalają one ślizgaczom myszki na najlepsze, płynne przesuwanie się. Niestety, trzeba dbać o ich czystość bardzo często, ponieważ są podatne na zabrudzenia. Stosowane one są przez profesjonalistów, oraz są ciekawym wyborem ze względu na cenę. Na rynku znaleźć można jeszcze podkładki plastikowe, oraz szklanePodkładki plastikowe charakteryzują się tym, że są wodoodporne, oraz zapewniają dobry ślizg każdemu rodzajowi ślizgaczy. Są łatwe w czyszczeniu, oraz generalnie odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Dobry wybór dla dzieci, które nie do końca są uważne przy korzystaniu z komputera.

Wybierając podkładkę zadamy sobie pytanie, czy podkładka szklana to dobry wybór? Są one bardzo trwałe i to jeden dobry powód, by ją wybrać. Nie musimy martwić się, że się zabrudzi, oraz szybko zetrze. Niestety jest ona dosyć głośna i wpływa niekorzystnie na nasze ślizgacze po dłuższym czasie. Warto pamiętać, że nie działają one z myszkami optycznymi.

Podkładka pod mysz Razer

Podkładka pod mysz i klawiaturę

Coraz częstszym wyborem przez wielu graczy stała się duża podkładka. Nie jest to jednak zwykła, kwadratowa podkładka jak ma się to w większości przypadków. Podkładka pod klawiaturę i mysz jest modelem w kształcie prostokąta, który obejmuje dużą przestrzeń. Ma ona na celu jednocześnie stanowić podłoże dla myszki, ale także klawiatury. W przypadku myszki, jest to oczywiście możliwość zapewnienia ślizgaczom odpowiedniego, płynnego ruchu. Dla klawiatury jest to z jednej strony element, który ją stabilizuje, ale też element estetyczny. Przed wyborem sprawdźmy dokładnie rozmiar podkładki. Wielu producentów produkuje te podkładki w różnych wersjach wielkości. Zależne jest to od tego, czy nasza klawiatura posiada numpad, czy też nie.

Kolory i dodatki – jaką podkładkę pod myszkę kupić?

Coraz popularniejsze stały się produkty z naniesionymi grafikami, przykładem tego może być chociażby podkładka pod mysz cs go. Umieszczone na niej autografy graczy, oraz loga drużyn są bardzo ciekawym i pomysłowym rozwiązaniem. W naszym kraju swoich podkładek doczekała się także złota piątka. Podkładka pod mysz virtus pro jest łatwo dostępna, a każdy kibic drużyny powinien po nią sięgnąć – mały detal, ale cieszy oko.

Podkładka pod mysz podświetlana

Biorąc pod uwagę trend kolorów, podświetleń, oraz LEDów, twórcy wychodzą z propozycją kupna podkładki z podświetleniem. Nie są to byle jakie podświetlenia, bo często jest to podświetlenie RGB, którym możemy sterować. W przypadku tych modeli, podkładka nawet jeżeli pokryta jest materiałem, to i tak będzie sztywna. Wszystko po to, by można było zamontować podświetlenie na jej obramowaniu. Do podkładki podłączony jest kabel, który po wpięciu do sieci zasili nasz panel LED. Jest to model skierowany do zapalonych graczy i entuzjastów sprzętu gamingowego.

Podkładka pod mysz i nadgarstek

Kolejnym z bardziej zaawansowanych modeli są podkładki pod mysz z poduszką. Jest to jak najbardziej przemyślany krok, skierowany dla osób mających problemy z dłoniami, czy też cierpnącymi rękami. Długa praca przy komputerze, czy też rozgrywka i konieczność opierania nadgarstka na twardej powierzchni, a często na kancie biurka może być męcząca. Specjalna żelowa poduszka ma na celu nasz nadgarstek odciążyć i zapewnić wysoki komfort.

Jak wyczyścić podkładkę pod mysz?

Jak wiadomo, podczas użytkowania podkładki, normalną rzeczą będzie fakt tego, że zbierze ona na sobie kurz, oraz brud. W przypadku podkładek plastikowych, oraz szklanych sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy mokra szmatka, którą przetrzemy powierzchnię i sprawa załatwiona. To zaleta tego typu podkładek, że łatwo się czyszczą i w przypadku jej zalania praktycznie w ogóle nie ucierpi.

Co z podkładkami materiałowymi? To najczęstszy wybór graczy i niestety, ale nie są one tak łatwe do czyszczenia i musimy włożyć w to trochę pracy. Najbardziej popularną metodą jest po prostu gąbka, oraz szczotka, płyn do mycia naczyń, bądź ewentualnie odtłuszczacz. W pierwszym kroku namoczmy dobrze podkładkę – bez obaw, to jej nie uszkodzi. Potem niewielką ilością płynu do naczyń kolistymi ruchami wyczyśćmy podkładkę. Nie trzyjmy za mocno, ani nie stosujmy pod żadnym pozorem szczotek drucianych – to uszkodzi włókna i podkładkę. Całość opłuczmy, a w razie potrzeby powtórzmy, gdyby zabrudzenia nie chciały puścić. Na sam koniec osuszmy podkładkę ręcznikiem jednorazowym. W celu wysuszenia możemy położyć ją na grzejniku, bądź po prostu na świeżym powietrzu. Można także użyć suszarki, gdy jest ona nam od razu potrzebna.

Podkładka pod myszkę dla graczy – Ranking i cena 2020

Wiedząc jak wygląda nasza rozgrywka, miejsce do gry możemy wybrać odpowiedni dla nas produkt. Najlepsza podkładka pod mysz to w dużej mierze rozmiar. Producenci wychodzą nam z pomocą, wprowadzając na rynek podkładki z logami drużyn i grafikami, co pozwoli spersonalizować wybór. Prezentujemy wam ranking podkładek pochodzący z serwisu Nokaut, który jest na bieżąco aktualizowany, by zapewnić produkty w najlepszych cenach!