Większość na pierwszy rzut oka wygląda tak samo, ale i tak pozostawia wiele wątpliwości, z którymi potencjalny kupiec musi się zmierzyć. Gdy nabyliśmy już swoją konsolę Xbox One, warto wiedzieć czym się poszczególne pady charakteryzują i wybrać dla nas najlepszy. Wiele osób zadaje sobie pytanie jakiego pada do xboxa kupić? Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pozwolą wam rozeznać się w sprzęcie i wybrać najlepszy pad do xbox one.

Czy wybór pada ma znaczenie?

Oczywiście, że tak. Przecież to od tego będzie zależeć, czy rozgrywka jest dla nas komfortowa i czerpiemy z niej jak najwięcej przyjemności. Bez względu na to, jaki model konsoli Xbox One posiadamy, warto wiedzieć o każdej możliwości kontrolera, jaką daje nam Microsoft. Wraz z premierą kolejnych, odświeżonych wersji, producent dostarczył nam nowe urządzenia, które także różnią się od wersji poprzednich.

Bardzo istotną informacją jest to, że każdy pad od konsoli Xbox 360, jak i Xbox One, będzie w pełni kompatybilny z wersjami konsoli z dopiskiem S, oraz X.

->Sprawdź także jaki monitor do gier wybrać!

Czym charakteryzuje się kontroler od Xbox One?

Tutaj zaszło kilka mniejszych, jak i większych zmian względem poprzednika jakim była konsola Xbox 360. Pad został zaprojektowany od podstaw i ma kilka bardzo ciekawych funkcji, a jedną z nich jest silniczki wibracyjne umieszczone pod spustami (triggerami).
Pierwsza i druga wersja pada odświeżona została w momencie, gdy na rynek wprowadzono wersję o pojemności 1TB. Jednym z najważniejszych udoskonaleń było dodanie gniazda minijack. Bez problemu można do niego podłączyć słuchawki i cieszyć się rozgrywką, czego brakowało w poprzednich wersjach kontrolera.

Microsoft wprowadza na rynek kontrolery w różnych kolorach

Kontroler Xbox One S

Kolejna wersja pada została wprowadzona w dniu, gdy na rynku pojawiła się konsola Xbox One S. Wyposażony został w łączność Bluetooth, a jego zasięg to aż 12 metrów (wcześniejsze wersje posiadały zasięg do 9 metrów), więc faktycznie jest to coś, czego niektórym mogło brakować. W kontrolerze widnieje również gniazdo minijack. Sam kształt pozostał podobny, zmieniono kolor na biały.

-> Dowiedz się więcej o Xbox Series X – konsoli nowej generacji

Kontroler Xbox One X

W tym przypadku otrzymujemy potężnego pada, nie chodzi tutaj o gabaryty, ale o sprzęt z naprawdę najwyższej półki. Jest to kawał solidnej konstrukcji. Obudowa wykonana z bardzo dobrej jakości tworzywa sztucznego, które jak sam producent podaje, jest odporne na zarysowania i mniejsze uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że bardzo dobrze i pewnie leży w dłoniach. Wyposażony jest w w standardowe dla poprzednich modeli klawisze, oraz dodatkowe, takie jak przełącznik ustawień, którym możemy zmieniać profile, które wcześniej zaprogramowaliśmy. Można powiedzieć, że jest to najlepszy pad do Xbox One.

Producent dostarcza nam tutaj możliwość zamocowania dodatkowych, metalowych łopatek na tyle pada. Sprawdza się to świetnie w grach akcji, gdzie potrzeba większej ilości przycisków, by rozgrywka stała się na tyle wygodna. W zestawie otrzymujemy dodatkowe dwa krzyżaki – standardowy, oraz okrągły, które użytkownik może dowolnie wymieniać.

Całość oprogramowania pada jest bardzo łatwo konfigurowalna i według swoich potrzeb możemy dostosować go do naszego stylu gry, tak, aby było nam wygodnie. Ostatnią kwestią jest cena, która dla wielu jest zbyt wysoka, bo kilkaset złotych za kontroler nie dla każdego może być przyjemną sprawą, niemniej jednak w dniu premiery i sporo czasu po niej, kontroler był wyprzedany i jego dostępność była poważnie ograniczona.

-> Odwiedź także nasz ranking drukarek wielofunkcyjnych!

Jakiego pada do Xbox One wybrać?

Wybór tutaj jest raczej dostosowany od tego, jak bardzo cenimy sobie wygodę i możliwość personalizacji. Począwszy od padów Gamepad Microsoft Xbox One Controller, wydanych w 2016, aż po wersję Elite, mamy coraz to większe udogodnienia jakie serwuje nam Microsoft. Jeżeli jesteśmy niedzielnymi graczami, to zdecydowanie lepiej będzie, gdy kupimy tańszy kontroler, z mniejszą ilością bajerów.

W przypadku, gdy jesteśmy zapalonymi graczami i liczy się dla nas każdy szczegół, warto wybrać pad Elite, który jak łatwo można zauważyć jest bardzo zaawansowanym urządzeniem, mającym szeroką możliwość personalizacji. Pady do PlayStation 4 to również dobre konstrukcje, jednak ich układ jest zupełnie inny i zdania na temat tego, które jest bardziej wygodne są bardzo podzielone.

Pad do Xbox One – Ranking i cena 2020

Teraz, gdy wiemy czym się kierować, pora by wybrać najlepszego pada do konsoli Xbox One. Przyjrzyjmy się kształtowi, oraz materiałach wykonania, a przede wszystkim tym ile jesteśmy w stanie na niego wydać. Prezentujemy ranking pochodzący z serwisu Nokaut, który jest na bieżąco aktualizowany.