Po 5 latach od wydania konsoli Nintendo Wii, japońska firma zaprezentowała światu swoją nową zabawkę; Nintendo Switch. Konsola przenośna, która łączy w sobie niewielkie rozmiary, czyniące z niej świetny sposób na umilenie czasu w podróży oraz dzięki stacji dokującej doskonałą atrybut na spędzaniu czasu z rodziną czy też znajomymi w domu. Czy warto kupić Nintendo Switch? Postaramy się odpowiedzieć na to w tym artykule, gdzie zgromadziliśmy garść informacji.

Nintendo Switch – parametry

Na samym początku należy zwrócić uwagę na specyfikacje konsoli, posiada ona ekran 6,2 cala @ 237 ppi, 1280 × 720 LCD, w trybie przenośnym działa w jakości 720p, zadokowana 1080p. Nintendo zdecydowało się na zastosowanie chipu Nvidia Tegra X1 o taktowaniu do 2 GHz czterech rdzeniach Cortex-A57 oraz czterech rdzeniach Cortex-A53. Jeżeli chodzi o układ graficzny japońska firma postawiła na Nvidia Tegra X1 (Maxwell 2 generacji) o mocy do 1 GHz i 256 rdzeniach CUDA.

Pamięć obliczeniowa konsoli to 4GB LDDR4; pamięć flash 32 GB z możliwością rozszerzenia do 2 TB. Dodatkowo obsługuje WiFi w standardzie 2,4/5 GHz 802. 11ac, Bluetooth 4.1, posiada 2 wejścia USB 2.0, 1x USB Typu-C, w stacji dokującej 1xUSB 3.0. W zestawie do każdej konsoli są dodawane 2 kontrolery typu Joy-Con, w oryginalne występują w wersji szarej lub jeden w kolorze czerwonym, drugi w kolorze niebieskim.

W momencie gdy zakupimy konsolę, w opakowaniu dostajemy: konsolę Nintendo Switch, stację dokującą Nintendo Switch, Joy-Con (L) oraz Joy-Con (R) (szare lub niebieski i czerwony; w zależności od zestawu), opaski na nadgarstki Joy-Con, uchwyt Joy-Con, kabel HDMI High Speed i zasilacz Nintendo Switch AC.

Granie w gry na Nintendo Switch to komfortowa rozgrywka podczas której mamy wszystko pod ręką

Joy-Con – kontroler na miarę XXI wieku

Kontrolery dodawane w zestawie do konsoli mimo małych rozmiarów posiadają ogromne możliwości. Mimo podobnego wyglądu różnią się od siebie działaniem, lewy kontroler posiada strzałki kierunkowe, analog, guzik -, guzik A, górne przyciski L, ZL oraz guzik zrzutu ekranu dający możliwość udostępniania screenów z gry do mediów społecznościowych. Natomiast prawy kontroler posiada klasyczne guziki A, B, X, Y znane ze starych konsoli Nintendo, przycisk +, górne przyciski R, ZR i guzik Home.

Ciekawymi dodatkami do prawego kontrolera są funkcja Irdy oraz NFC, natomiast obydwa posiadają wbudowany żyroskop i akcelerometr. Z konsolą łączą się za pomocą Bluetooth 4.1. Nintendo tak jak w wypadku poprzednika czyli Nintendo Wii-U dodaje do kontrolerów opaski na ręce, jednakże niezależnie od zestawu będą one szare; mamy jednak możliwość zakupu opasek w kolorze pasującym do naszego kontrolera.

-> Zobacz także: PS5 – konsola nowej generacji w drodze!

Ile kosztuje Nintendo Switch?

Podchodząc do kupna takiej konsoli, wiele osób zadaje sobie pytanie ile kosztuje Nintendo Switch? Cena waha się w okolicach 1200 zł, gdzie ta kwota raczej utrzymuje się ze względu na brak konkurencyjnej konsoli tego gabarytu. W przypadku konsol większego formatu takich jak chociażby Xbox One, czy PlayStation 4 ceny mają większą rozbieżność.

Czy taka kwota warta jest takiej konsoli? Patrząc na tym, co oferuje urządzenie, oraz to jaką historie ma Nintendo, wydaje się być to kwota stosunkowo wysoka, niemniej jednak wielu entuzjastów konsol i tak się na nią skusi. Dużą przewagą posiadania takiej konsoli jest możliwość bezprzewodowej lokalnej rozgrywki. Można połączyć aż do 8 konsol, co z pewnością w wielu grach multiplayer będzie świetną zabawą.

Nintendo Switch – dostępne gry

Gdy znamy już specyfikację najnowszej konsoli Nintendo Switch oraz zawartość pudełka, należy się zastanowić nad największymi zaletami konsoli. Jest to najnowsza konsola Nintendo zatem w najbliższym czasie można się spodziewać ogromu gier, gdzie już teraz wiele firm zapowiedziało port swoich gier na handhelda np. Skyrim, Doom, Fortnite, Rocket League czy też Minecraft. Jednakże nie można zapomnieć o najpopularniejszych tytułach czyli Pokemonach, w które będzie można zagrać już od listopada tego roku oraz Zeldzie.

Małe wymiary konsoli sprawiają iż, jest ona idealnym towarzyszem dla podróżników, podobnie jak Nintendo 3DS natomiast stacja dokująca czyni z niej świetną atrakcją na spotkanie ze znajomymi czy też rodziną, fakt możliwości podłączenia do telewizora czyni tą konsole wartym uwagi zastępcą PlayStation. Trzeba pamiętać iż konsola jest dalej nowym sprzętem co oznacza wysoką cenę. Jednakże dystrybutorzy wychodzą naprzeciw konsumentom i można zakupić zestaw składający się z konsoli i gier.

Nintendo Switch – Opinie i cena 2020

Wiedząc już, z czym wiąże się konsola ze stajni Nintendo, pora wybrać konsolę dla nas. Poniżej znajdziecie Nintendo Switch z najniższą ceną online. Cena pochodzi z porównywarki Nokaut i jest na bieżąco aktualizowana.