Każdy gracz wie, jak duże znaczenie w rozgrywce ma precyzja. Dobra mysz komputerowa to podstawa by móc konkurować ze swoimi rywalami i stawać się coraz lepszym. Dzisiejszy, prężnie rozwijający się rynek peryferii komputerowych jest w stanie zaproponować nam masę przeróżnych kombinacji. Jaką myszkę gamingową wybrać? Przygotowaliśmy materiał, w którym dowiecie się jaka jest dobra mysz dla graczy, oraz na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Myszka dla graczy – czym się charakteryzuje?

Myszka do komputera, potocznie zwana też gryzoniem w żargonie graczy, jest bardzo precyzyjnym urządzeniem, na które składa się wiele czynników. Bardzo istotny jest sensor, musimy wybrać pomiędzy sensorem laserowym oraz optycznym. Kolejną ważną, o ile nie najważniejszą kwestią jest kształt naszej dłoni i kwestia tego jak myszka leży w dłoni. Chwyty: palm, grip, oraz claw – wszystkie wymagają odpowiedniego dobrania wielkości myszki. Producenci wychodzą nam z pomocą i oferują myszki o różnej długości, szerokości i wyprofilowaniu.

Bardzo ważnym czynnikiem jest czułość. Przy dynamicznej rozgrywce pozwoli nam to na bardzo precyzyjne ustawienie. Najlepsi producenci oferują w swoich produktach rozstaw od 100 DPI aż do 6400, gdzie przykładem tego może być mysz gamingowa Razer. Praworęczni, czy leworęczni? Nie ma z tym już problemu, wiele modelów myszek pasuje do dłoni prawej jak i lewej, natomiast niektóre myszki wyprofilowane są specjalnie pod konkretną dłoń.

Jaką myszkę gamingową wybrać? Rodzaje sensorów.

Rodzaje myszy komputerowych wyróżnia zdecydowanie zasada działania. W początkach powstawania tego typu sprzętu można było wyróżnić tylko myszki kulkowe, które pewnie większość z nas jeszcze pamięta. Teraz rozwój technologiczny jest zaskakujący, przez co możemy wyróżnić kilka rodzajów. Najlepsza myszka gamingowa bez wątpienia bazuje na dobrym sensorze, o którym warto trochę wiedzieć.

Mysz optyczna

Pierwszymi, po myszkach z kulkami były myszy optyczne. Ich zasada działania opiera się na diodach, które zamontowane są pod spodem gryzonia. Diody LED wysyłają sygnał, który jest przechwytywany przez kamerkę, a następnie wysyłana jest informacja do komputera, który określa położenie naszego kursora. Myszy te nie są wyposażone w żadne mechaniczne elementy, co przekłada się na ich dłuższą żywotność, lecz nie są one niestety tak precyzyjne jak myszy laserowe.

Mysz laserowa

W tym rodzaju myszy, wykorzystywane są diody laserowe. Zapewniają one znacznie większą precyzję, dzięki czemu są bardziej pożądane przez graczy. Sensory tych myszy są nieustająco doskonalone, co pozwala na większą płynność i dokładność.

Myszka gamingowa bezprzewodowa

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy kupić model bezprzewodowy, czy z kablem. W dzisiejszych czasach, jest to kwestia naszego gustu. Mysz bezprzewodowa jest zdecydowanie bardziej wygodna, jeżeli chodzi o podróż, oraz zachowanie porządku na biurku i uniknięcie kolejnego kabla. Z drugiej strony, trzeba troszczyć się o to, by mieć zawsze naładowaną baterię i o tym pamiętać. Mysz gamingowa bezprzewodowa z pewnością sprawdzi się z równie dużą precyzją, co jej odpowiednik z kablem. W tym przypadku, gdy wybierzemy gryzonia bez niego, trzeba pamiętać o tym, by zaopatrzyć się w akumulatorki. Są one znacznie bardziej opłacalne niż klasyczne baterie, a przede wszystkim kupując je dbamy o środowisko.

Podświetlenie, liczba klawiszy i inne ciekawe funkcje

Podświetlenie, to coś co wielu z nas uwielbia – po to jest taki sprzęt aby się świecił! Oczywiście nie każdy to lubi, więc po to istnieje możliwość jego wyłączenia. W myszach dla graczy podświetlenie występuje od jednego koloru aż po RGB, w trybach pulsujących lub zmieniających przeróżne odcienie.

  • Liczba klawiszy – do gier takich jak Counter Strike, wystarczą w zupełności standardowe myszy, lecz gdy chcemy lepiej spisać się w rozgrywce MMORPG lub grach typu MOBA, dodatkowe boczne przyciski spełnią zadanie znakomicie.
  • Oplot kabla – jest to bardzo ciekawe zastosowanie, gdzie producent na kabel zapewnia dodatkowy, twardy oplot, dzięki czemu kabel nie jest tak podatny na zginanie się, nie plącze się, a co najważniejsze odporny jest w większym stopniu na uszkodzenia mechaniczne niżeli kabel z tworzywa sztucznego.
  • Ślizgacze – jest to ważna kwestia. Niektóre myszki dla graczy posiadają więcej, drugie mniej, przez co ślizgają się lepiej po podkładce. Są one stworzone z dobrej jakości tworzyw, najczęściej teflonu, by umożliwić jak najlepszy poślizg.

Myszka gamingowa do 50zł

W tej kwocie można spokojnie kupić mysz i nie będzie ona zła. Zrezygnujemy z dodatkowych przycisków, podświetlenia a skupimy się na sensorze, który spełni zadanie w mniej wymagających zadaniach. Tanie myszki do graczy są również bardzo dobre.

Najlepsze myszki gamingowe do 50zł – RANKING 2020

Prezentujemy zestawienie najchętniej wybieranych myszek gamingowych do 50zł. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Myszka gamingowa do 100zł

Możemy tutaj sobie pozwolić na dodatkowe przyciski, a często zdarza się także podświetlenie. Myszy te są bardzo często wybierane przez graczy, ze względu na dobry stosunek jakości do ceny.

Najlepsze myszki gamingowe do 100zł – RANKING 2020

Prezentujemy zestawienie najchętniej wybieranych myszek gamingowych do 100zł. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Myszka gamingowa do 150zł

W tym przedziale cenowym zdecydowanie możemy liczyć na podświetlenie, dodatkowe klawisze i solidnie wykonany oplot. Myszy te bardzo dobrze sprawdzają się do gier wszelkiego rodzaju przez fakt posiadania dobrego oprogramowania pozwalającego na je spersonalizowanie. W tej kwocie powinna znaleźć się już dobra myszka Steelseries.

Najlepsze myszki gamingowe do 150zł – RANKING 2020

Prezentujemy zestawienie najchętniej wybieranych myszek gamingowych do 150zł. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Myszka gamingowa do 200zł

Tutaj można powiedzieć, że wchodzimy na wyższy poziom. W tej cenie znajdziemy bardzo dobre myszki dla graczy. Są wykonane z świetnej jakości tworzywa, i często mają gumy po bokach, które powodują, że nasz chwyt jest pewniejszy i rozgrywka jest bardziej kontrolowana. Naturalnie podświetlenie i dodatkowe przyciski wchodzą w grę, oraz pełna personalizacja czułości myszy na wielu poziomach oraz funkcje macro – to wszystko co powinna posiadać najlepsza myszka gamingowa. Warto wspomnieć, że w tej kwocie można kupić już sensowny trackball.

Najlepsze myszki gamingowe do 200zł – RANKING 2020

Prezentujemy zestawienie najchętniej wybieranych myszek gamingowych do 200zł. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.