Czy odczuwasz podczas korzystania z komputera dyskomfort w postaci plączącego się kabla? Masz dość już ilości kabli zwisających za Twoim biurkiem? Jeżeli tak, to powinieneś rozważyć kupno myszki bezprzewodowej – problem zniknie, a Ty zdecydowanie zwiększysz komfort jej użytkowania. Często mniejsza, bardziej poręczna, a przede wszystkim wszędzie ją weźmiemy. Jest to dobra alternatywa dla touchpada, którego precyzji czasami możemy zostawić wiele do życzenia. Prezentujemy artykuł, w którym dowiecie się jaka jest dobra mysz bezprzewodowa, oraz na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Mysz bezprzewodowa – czym się charakteryzuje?

Jak sama nazwa wskazuję – nie posiada kabla. Łączyć się można na kilka sposobów, jednak tym najpopularniejszym jest komunikacja poprzez fale radiowe. W tym celu umieszczamy w porcie USB specjalny odbiornik, który pozwoli nam cieszyć się naszym gryzoniem. Oprócz tego, występują połączenia przez Wi-Fi oraz Bluetooth. Bywają one bardziej niezawodne niż standardowy w dzisiejszych czasach sposób fali radiowych, lecz są zdecydowanie droższe.

Przy wyborze myszy warto również zwrócić uwagę na wskaźnik stanu baterii. Dzięki temu będziemy mogli bez problemu kontrolować w jakim stopniu naładowana jest nasza mysz – czy to jej akumulator czy zasilana bateriami.

Zalety myszki bezprzewodowej

Myszka bezprzewodowa jest zdecydowanie bardziej wygodna w pracy biurowej. W pracy liczy się miejsce, a dzięki takiemu wyjściu zaoszczędzimy go sporo. Jeżeli podróżujemy, to bardzo fajnie spisze się taka mysz ze względu na to, że czasami w trasie warunki nie są zbyt dogodne i mysz przewodowa mogłaby być niewygodna.

Myszka bezprzewodowa do laptopa – tutaj ma ona najczęstsze zastosowanie. Użytkownicy tego typu komputerów najczęściej sięgają po takie rozwiązanie. Są także popularne w różnego rodzaju tabletach. Dla wielu użytkowników laptopów myszka bezprzewodowa Logitech jest najczęstszym wyborem, ze względu na jakość i żywotność sprzętu.

Funkcjonalność myszy bezprzewodowej sprawia, że jest ona bardzo popularna

Radio, Bluetooth czy WiFi?

Myszy bezprzewodowe możemy podzielić ze względu na rodzaj łączenia się z naszym komputerem, czy jakimkolwiek innym urządzeniem, do którego chcemy naszego gryzonia podłączyć. Najpopularniejsze są zdecydowanie fale radiowe, czyli połączenie poprzez odbiornik USB. Jest to wyjście najprostsze i skuteczne, jednakże zabiera nam całkowicie jeden port, a wiemy, że w laptopach czasami po prostu nam ich brakuje.

Połączenie poprzez Bluetooth jest równie dobre, lecz wiąże się to z tym, że taka myszka będzie szybciej się rozładowywać. Wskazane jest to raczej dla osób, które przywiązują dużą wagę do tego, by mieć wolne wszystkie porty USB, bądź jest im to niezbędne w pracy.

Co do WiFi, to myszki nie są aż tak dobre. Ta technologia jest stosunkowo nowa i ciężko znaleźć dobrą myszkę, która będzie dodatkowo w przystępnej cenie. Wiąże się to z masą niedociągnięć, oraz brakiem kompatybilności z różnymi platformami, oraz systemami operacyjnymi.

Myszka bezprzewodowa dla graczy – jaką kupić?

Producenci gryzoni nie mogliby zapomnieć o graczach. Myszka bezprzewodowa do gier, to także świetne rozwiązanie. Nie różnią się one zazwyczaj niczym niż wersje przewodowe tego samego modelu, są w komplecie ze specjalną stacją dokującą, która pozwala na jej ładowanie. Mysz bezprzewodowa dla graczy wykonana jest tak, by stanęła na wysokości zadania w każdej rozgrywce, lecz też potrzebna będzie do niej podkładka pod mysz. Tutaj przodują firmy Steelseries i Razer, gdzie ich flagowe modele Sensei i DeathAdder są wśród graczy bardzo częstymi wyborami.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybór myszki jest raczej bardzo osobistym wyborem, ze względu, że nie każda dobrze leży w naszej dłoni, więc powinno to być pierwszorzędne kryterium, które będziemy brać pod uwagę. Warto wybrać myszkę, która dobrze dopasuje się do naszego chwytu i sprawi, że praca z nią będzie komfortowa. Na drugim planie powinny stanąć takie rzeczy jak podświetlenie, oraz design.

Oczywiście dużo myszek ma więcej niż tylko standardowe dwa przyciski i rolka, w większości są to myszki przeznaczone dla graczy, bądź grafików. Takie klawisze są w pełni programowalne i według uznania możemy przypisać im konkretne funkcje, bądź makra.

Jaka myszka bezprzewodowa – Ranking i Cena 2020

Gdy wiemy już czym się kierować, możemy wybrać najlepszą mysz bezprzewodową dla nas. Wielu producentów oferuję bardzo dobrej jakości sprzęt. Mysz bezprzewodowa – cena. Tutaj występują duże wahania ze względu na sposób połączenia z komputerem i dodatkowymi funkcjami jak podświetlenie i dodatkowe przyciski. Prezentujemy ranking myszy bezprzewodowych pochodzący z serwisu Nokaut, który jest na bieżąco aktualizowany. Znajdziecie w nim najlepsze myszki bezprzewodowe w atrakcyjnych cenach.