Obecnie trudno wyobrazić sobie życie bez komputera, który towarzyszy już nawet małym dzieciom. Oczywiście w młodym wieku nie można przesadzać z ilością czasu spędzanego przed jego ekranem bo wiąże się to z wieloma negatywnymi konsekwencjami. Tym bardziej, jeśli czynności wykonywane na tym urządzeniu dotyczą głównie grania w gry i bezmyślnego surfowania po Internecie, z naciskiem na serwisy społecznościowe. Z czegoś takiego nasza pociecha niewiele się nauczy, a jeśli już to zwykle będą to złe wzorce. Laptop dla dziecka może jednak być świetnym narzędziem edukacyjnym bo nie ma przecież niczego lepszego niż nauka poprzez dobrą zabawę. Pojawia się wobec tego pytanie, czym kierować się przy wyborze urządzenia dla swojego podopiecznego? Na uwadze powinno się mieć kilka istotnych kwestii, aby zakup był rzeczywiście trafiony i był z niego należyty pożytek.

Dlaczego warto kupić dziecku laptopa?

Laptop dla dzieci jest zawsze mile widzianym urządzeniem, które daje sporo nowych możliwości. Niektórym rodzicom kojarzy się wyłącznie z graniem w gry, ale nic bardziej mylnego. Ten sprzęt sprzyja rozwojowi pociechy, ułatwia i uprzyjemnia naukę, nawet ją przyspiesza. Dawniej królowały komputery stacjonarne, ale obecnie dużo lepszym wyborem okazuje się być laptop. Wynika to chociażby z jego mobilności i niedużej wagi. Takie urządzenie dziecko zabierzemy ze sobą dosłownie wszędzie i to bez większych problemów. Zawsze można wziąć sprzęt do szkoły, dziadków czy wujków, na zajęcia dodatkowe. Wymiary laptopa sprawiają, że nie zajmuje wiele miejsca, z łatwością włożymy go do torby czy plecaka. Przekłada się to na duży komfort. Waga takich urządzeń to zaledwie parę kilogramów. Niektóre modele mają niewiele więcej niż kilogram, więc nie ma mowy o dodatkowym obciążeniu.

Jaki laptop dla dziecka kupić?

Wybierając laptopa, znika problem z koniecznością posiłkowania się dodatkowymi urządzeniami peryferyjnymi, bo ma on wbudowane moduły. W jednym miejscu mamy do dyspozycji szereg dodatków, typu mikrofon, głośniki, kamera internetowa, Bluetooth, WiFi. Niezaprzeczalną zaletą laptopów jest to, że mogą one działać bez stałego podłączenia do prądu bo są wyposażone w baterię. To również sprawia, że możemy je użytkować gdziekolwiek i kiedykolwiek. Nawet jeśli wystąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej, urządzenie nie wyłączy się, ale przejdzie w tryb akumulatorowy, przez co nie zostaną utracone żadne niezapisane pliki. Nowoczesne modele posiadają bardzo wydajne baterie, które są w stanie zapewnić kilkunastogodzinne użytkowanie.

-> Sprawdź, jaką torbę na laptopa kupić!

Dobry laptop edukacyjny dla dzieci, jaki wybrać?

Na rynku dostępnych jest cała mas przeróżnych modeli laptopów, przez co wręcz trudnością staje się wybranie tego konkretnego. Laptop edukacyjny dla dzieci kupimy już za tysiąc złotych, ale warto sięgnąć po coś lepszej jakości, wydajniejszego, dającego więcej możliwości. Tym bardziej, że urządzenie to nie ma służyć wyłącznie do nauki, ale też umożliwić dziecku zrelaksowanie się. Laptopy powyżej 1500 złotych pozwolą na rozwijanie zainteresowań dotyczących obróbki filmów, zdjęć i grafiki. Jest to obecnie nie tylko modne, ale może stać się też dochodowe w przyszłości. Zawody dotyczące pracy na komputerze są bardzo dobrze płatne, ale najpierw trzeba poznać podstawy i doskonalić swoje umiejętności. Dobrej jakości laptop będzie wobec tego świetną inwestycją, aby wspomóc rozwój podopiecznego i umożliwić mu rozwijanie pasji.

Od laptopa dla uczącego się dziecka należy wymagać dobrej karty graficznej, wydajnego procesora, szybkiego dysku twardego o sporej pojemności, piętnastocalowego ekranu, wytrzymałej i jednocześnie lekkiej obudowy. Urządzenie należy dobierać pod kątem indywidualnych potrzeb przyszłego użytkownika i jego zastosowania. Jeśli szukamy laptopa, który ma służyć stricte do nauki, to z pewnością wystarczy taki ze zintegrowaną kartą graficzną. Przebierać można w różnych wariantach Intel HD Graphics, AMD Ryzen i AMD Vega. Starsze docenią laptopa z dedykowaną kartą graficzną, dzięki czemu będą mogły wykorzystywać go na wiele innych sposobów. Tego typu karty graficzne są na tyle mocne, że obsłużą nowsze tytuły gier, programy służące do obrabiania obrazu i filmu. W takim przypadku trzeba rozejrzeć się za laptopem z kartą graficzną Nvidia (Geforce) lub AMD (Radeon). Zaleca się wybierać laptopy z ekranem o rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli). Najlepsze będą urządzenia z dyskiem SSD o pojemności 128 lub 256 GB.

Laptop dla dziecka – Ranking i cena 2020

Wiedząc już na czym należy się skupić gdy wybieramy laptop dla dziecka możemy przystąpić do kupna. Przedstawiamy zestawienie gdzie znajdziecie polecane laptop dla dzieci. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.