W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się urządzeniami bezprzewodowymi, myszki, klawiatury czy też słuchawki. Dlatego też rzeczą oczywistą jest fakt powstania ładowarek indukcyjnych, przez wiele osób błędnie nazywanych ładowarkami bezprzewodowymi. To akcesorium jest nie tylko doskonały gadżetem technologiczny, ale też ze względu na swój design może być cały czas eksponowana w pokoju. Jednakże przed zakupem należy się zastanowić jakie cechy powinna posiadać dobra ładowarka indukcyjna. W tym artykule dowiecie się, czym cechuje się najlepsza ładowarka indukcyjna, oraz na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Jak działa ładowarka indukcyjna?

Na samym początku należy wiedzieć o zasadzie działania ładowarki indukcyjnej. W jej środku znajduje się cewka nadawcza, w której płynie prąd przemienny wytwarzając pole elektromagnetyczne. Moc ładowarki indukcyjnej zależy od tego ile zwoju znajduje się wewnątrz niej oraz prądu, który przez nią płynie. Oczywiście aby ładowarka działała urządzenie, które chcemy naładować (smartfon, słuchawki, głośnik bezprzewodowy) musi posiadać cewkę odbiorczą w celu inicjacji procesu ładowania, w sytuacji gdy nasz smartfon nie posiada takiej cewki, można się zaopatrzyć w specjalny case z wbudowaną cewką.

Jaką ładowarkę indukcyjną kupić – parametry

Jednak jaką ładowarkę indukcyjną mamy wybrać? Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze dobrej ładowarki indukcyjnej jest standard ładowania zwany QI. Każda ładowarka indukcyjna z takim oznaczeniem będzie pasować do każdego smartfona. Najlepsze ładowarki indukcyjne są oznaczone symbolem QI 1.2, są to aktualnie najszybsze modele mogące naładować telefon do połowy w 30 minut.

Kolejną techniczną specyfikacją, na którą należy zwrócić uwagę jest natężenie oraz sposób podłączenia do sieci. Najlepsza ładowarka indukcyjna będzie charakteryzować się możliwością podłączenia do gniazdka zapalniczki w samochodzie, funkcję szybkiego ładowania oraz co najmniej 9V / 1,8A natężeniem – im większe tym lepiej.

W tym momencie skupmy się na specyfikacjach estetycznych i użytkowych. Aktualnie na rynku można spotkać ładowarki różnych producentów dlatego, też możemy się spotkać chociażby z różnymi materiałami wykonania, kształtami czy też sposobami położenia telefonu. Najpopularniejszy kształt ładowarki indukcyjnej to plastikowe kółko na którym kładziemy telefon można się spotkać też z podstawką, którą możemy regulować pod odpowiednim kątem. Jeżeli chodzi o materiał wykonania należy zwrócić uwagę aby był on odporny na zarysowania oraz wytrzymały. Tak jak większość urządzeń elektrycznych, dobra ładowarka indukcyjna będzie posiadać, diodę LED sygnalizującą działanie lub też nawet stan baterii telefonu.

Bezprzewodowe ładowanie telefonów to wielkie usprawnienie – całość jest szybsza, wygodniejsza, a ładowarki często mają ciekawy design.

Zalety ładowarki indukcyjnej

Sprzęt ten posiada wiele pozytywnych aspektów, które jakby nie patrzeć w dzisiejszych czasach są bardzo cenione przez użytkowników smartfonów. To Ci najczęściej sięgają po takie ładowarki. Niemniej jednak, należy pamiętać, by móc użyć tej ładowarki, nasz telefon musi posiadać odpowiedni standard za to odpowiadający.

Podsumowując do zalet ładowarek indukcyjnych należą:

  • Ogólnodostępność
  • Uniwersalność (jedna ładowarka do każdego urządzenia)
  • Różnorodny design oraz niewielki rozmiar
  • Interesujący gadżet technologiczny
  • Cena
  • Brak kabli
  • Bezpieczeństwo

Gdzie najlepiej spisze się ładowarka indukcyjna?

Myślą ładowarki indukcyjnej było zaprojektowanie urządzenia, które nie będzie korzystało z kabla. To duże ułatwienie dla osób w podróży, ale też tych którzy cenią sobie porządek na biurku. Ładowarki te są bardzo sprawne w działaniu i najczęściej posiadają standard, który znacznie szybciej naładuje nasz telefon niżeli tradycyjna ładowarka.

Zatem odpowiadając na pytanie, komu przyda się taka ładowarka – odpowiedź jest prosta: każdemu kto ceni sobie wygodę, a jego smartfon jest do tego dostosowany. Sprzęt jest przez wielu oceniany jako warty swojej ceny i odnajdujący się świetnie w podróży ze względu na swoją kompaktowość.

Ładowarka indukcyjna do samochodu

W przypadku podróży, o której wcześniej wspomnieliśmy, sprzętem potrzebnym do ładowania naszego telefonu może być klasyczna ładowarka. Dla modelów, które posiadają technologie umożliwiającą ładowanie bezprzewodowe, ładowarka indukcyjna samochodowa to świetny wybór. Ładowanie jest bardzo wydajne, ale przede wszystkim wygodne. Nie ma konieczności podłączania kolejnego kabla do naszego smartfona, co ułatwi z jego korzystania. Warto podczas wyboru konkretnej ładowarki, wybrać odpowiednią pod względem mocowania jej w samochodzie. Znajdziemy sprzęt mocowany za pomocą przyssawki, ale też taki, który możemy zamontować do kratki klimatyzacji, czy też tapicerki.

Ładowarka indukcyjna do telefonu – Ranking i cena 2020

Zatem, jaką ładowarkę indukcyjną kupić? Wszystko zależy od naszych potrzeb, dla osób będących w rozjazdach obowiązkowymi dodatkami będzie możliwość podłączenia do gniazdka w zapalniczce oraz uchwyt do montażu w samochodzie. Dla osoby ceniącej sobie wygodę najlepsza ładowarka indukcyjna będzie posiadać podstawkę, którą można regulować aby móc nieprzerwanie oglądać filmy i ładować telefon.