Wybierając klawiaturę, warto zwrócić uwagę na rodzaj przełączników jakie w niej występują. Na rynku mamy wiele rodzajów klawiatur, różniących się zastosowanymi w ich produkcji tworzywami, lecz nie tylko. Jednym z nich jest klawiatura membranowa, która dla graczy, a także dla osób pracujących w biurze jest bardzo ciekawą pozycją. Jaka klawiatura membranowa będzie najlepsza? Po zapoznaniu się z przygotowanym materiałem bez problemu znajdzie się w waszym ekwipunku najlepsza klawiatura membranowa.

Jak działa klawiatura membranowa?

Zasada działania jest bardzo podobna jak w przypadku przełączników mechanicznych. W klawiaturze membranowej pod przyciskami znajdują się membrany, których naciśnięcie powoduje styk odpowiedniej części membrany z obwodem elektrycznym. Nie są one tak szybkie, jak bywa to w przypadku przełączników mechanicznych, oraz cechują się mniejszą wytrzymałością. Technika produkcji takiego rodzaju klawiatur, opiera się na sitodruku. Wszystkie ścieżki połączeń elektrycznych, są nanoszone na folie poliestrowe, lub też poliwęglanowe.

Przeznaczenie klawiatury membranowej

Klawiatura membranowa, jest sprzętem, który jak każdy ma swoje zastosowanie lepsze w jednych warunkach, a w drugich gorsze. Gdzie zatem spisze się najlepiej taka klawiatura? Najczęstszym wyborem, jest właśnie użytek codzienny, bądź też rekreacyjny, gdzie nie zależy nam na bardzo szybkim czasie reakcji, czy też komforcie pisania. Jest to klawiatura, która z pewnością, tak jak klawiatura bezprzewodowa, nadaje się do zabrania w podróż, bo jest często lekka i kompaktowa. Bez problemu podłączymy ją do laptopa, czy chociażby telewizora.

Czym się różni klawiatura membranowa od mechanicznej?

W tym przypadku zdanie jest od zawsze podzielone. Wybór jest tutaj zdecydowanie indywidualny. Klawiatury membranowe nie są tak szybkie, lecz cechują się one tym, że są bardzo ciche i w przypadku pracy cechują się bardzo dobrą wytrzymałością.

Kolejną zaletą jest zdecydowanie niska cena. Produkcja tego typu klawiatur jest tańsza niż w przypadku klawiatury z przełącznikami mechanicznymi. Ponadto są bardzo łatwo dostępne.
Wspomnieć można jeszcze o tym, że klawiatura membranowa to dobry wybór w przypadku podróżowania. W dzisiejszych czasach, wykonane są z dobrej jakości materiałów i są bardzo lekkie. Jeżeli nie chcemy inwestować w nasze stanowisko zbyt wiele, to wybór takiego rodzaju klawiatury będzie jak najbardziej uzasadniony.

Można powiedzieć jeszcze o kwestii estetycznej. Klawiatury te są dużo prostsze w produkcji, co często pozwala producentom na dodawanie różnych elementów wizualnych oraz graficznych, które sprawiają, że miło jest zawiesić na niej oko.

Klawiatura membranowa dla gracza – jaką wybrać?

Gracze chętnie sięgają po tego typu sprzęt, ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na głośno działające przełączniki mechaniczne. W przypadku przełączników konwencjonalnych praca jest bardzo cicha.

Nie ważne czy jest to klawiatura bezprzewodowa, czy przewodowa to w grach sprawdzi się świetnie. Na rynku znaleźć można cały szereg tego typu sprzętu. Ciekawym rozwiązaniem jest podświetlana klawiatura membranowa, którą bez problemu spersonalizujemy dzięki dostarczonym przez producenta specjalnym programom.

Klawiatura membranowa – Ranking i cena 2020

Wiedząc już czym charakteryzuje się dobra klawiatura membranowa, pora by wybrać odpowiednią dla nas. Jest to budżetowa, oraz bardzo dobrze dostępna pozycja, która zdecydowanie sprawdzi się u zapalonych jak i niedzielnych graczy. Prezentujemy ranking, pochodzący z serwisu Nokaut, gdzie znajdziecie najlepsze klawiatury membranowe, jest on na bieżąco aktualizowany.