W dzisiejszych czasach, gdzie prowadzenie wideorozmów to codzienność, użytkownicy komputerów stacjonarnych muszą pożytkować się dodatkowym sprzętem, takim jak kamerka internetowa. Jest to gadżet bardzo popularny, używany przez wiele osób, bo pozwala na łączność poprzez różnego rodzaju portale i programy, oraz zobaczenie kogoś po drugiej stronie ekranu, niezależnie gdzie się znajduje. Jaką kamerę internetową wybrać? Zebraliśmy najpotrzebniejsze informację, które powiedzą Wam na co zwrócić uwagę, by znalazła się u Was najlepsza kamera internetowa.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery internetowej?

Przy wyborze takiego sprzętu, tak jak przy wielu innych podzespołach czy gadżetach, należy rozważyć kilka bardzo istotnych kwestii. Jest to kluczowe, by potem nasz sprzęt spisywał się odpowiednio do tego, jakie są nasze założenia co do niego. Dobra kamera internetowa powinna się charakteryzować parametrami, które pokrótce opiszemy.

Rozdzielczość

To kluczowy parametr. Decyduje on o tym, z jaką jakością ktoś będzie mógł nas zobaczyć. Wiele komunikatorów czy programów nie wymaga więcej niż 640×480 pikseli. W przypadku, jeżeli chcemy by jakość była lepsza, warto celować w kamerę internetową HD, bądź Full HD. Wiąże się to jednak z tym, że nasze łącze internetowe będzie bardziej obciążane, tak samo jak nasz komputer.

Ilość klatek na sekundę

Często widzimy nagrania w sieci, bądź rejestrowane przez starsze kamery, które nie są płynne i się zacinają, co nie daje dobrego efektu, a dodatkowo bardzo desynchronizuje to jak odbieramy dźwięk. Warto zwrócić uwagę na to, by kamera posiadał przynajmniej rejestrację na poziomie 30 klatek na sekundę, co da optymalnie płynny obraz.

Regulacja ostrości

Wiele osób narzeka na to, że ich kamera nie łapie ostrości tak jak tego oczekują. Producenci wraz z samą kamerą przygotowują oprogramowanie, które pozwala nam na ręczne ustawianie ostrości za pomocą programu, bądź też fizycznie, za pomocą pokrętła na samej kamerze.

Ciekawą opcją jest Auto Focus. To funkcja, która sama rozpoznaje w jakiej odległości, oraz na czym kamera powinna się skupić. Ostrość ustawiana jest przeważnie na osobę w środku kadru, a tego właśnie w tym wypadku potrzebujemy.

Dodatkowe funkcje kamery internetowej

Oprócz rzeczy, które już wymieniliśmy, warto zwrócić uwagę także na mikrofon, a więc na to jak dobrze będzie rejestrowany nasz dźwięk, a w bardziej zaawansowanych modelach możemy często spotkać się z możliwością redukcji szumów.

Zależnie od tego, gdzie będzie stała nasza kamera, warto zwrócić uwagę na mocowanie. Przeważnie można spotkać się z dwoma typami. Pierwszy to kamera, która posiada dedykowaną podstawkę i może zostać postawiona na przykład na biurku obok naszego monitora. Druga opcja, to obecność specjalnego klipsa, który pozwala nam zamontować nasz sprzęt na ekranie monitora. Wielu graczy decyduje się na tę opcję, by kamera była montowana na monitor do gier. W przypadku, gdy nie chcemy dodatkowych kabli, które wielu osobom przeszkadzają, warto pomyśleć o sprzęcie jakim jest bezprzewodowa kamera internetowa.

Kamera internetowa Full HD – jaką wybrać?

Kamery te świetnie sprawdzają się w programach takich jak Skype, bądź portalach społecznościowych jak Facebook, które umożliwiają nam prowadzenie wideokonferencji. Takie kamery charakteryzują się bardzo dobrą jakością, posiadają Auto Focus i szeroki wachlarz funkcji w oprogramowaniu. Nadają się nie tylko do rozmów, ale z łatwością możemy zarejestrować nimi film. Wiele osób zajmujących się nagrywaniem filmów na serwisy takie jak YouTube, decyduje się właśnie na taki wybór.

Kamera internetowa – Ranking i cena 2020

Teraz, gdy wiemy już na co zwrócić uwagę i co jest tutaj kluczowe, pora wybrać najlepszą kamerę internetową. Jest to przydatny gadżet, który pozwoli nam rozmowę z bliskimi podczas wyjazdu, bądź na nagranie filmu na portale społecznościowe. Prezentujemy zestawienie najchętniej wybieranych kamer internetowych, pochodzące z serwisu nokaut, które jest na bieżąco aktualizowane.