Jakiego MacBooka kupić, aby cieszyć się maszyną idealnie dopasowaną do pracy i rozrywki?
W gąszczu komputerów przenośnych ciężko jest znaleźć prawdziwie wyróżniające się urządzenia, a już na pewno ciężko znaleźć takie, które spełnią wysublimowane potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Poszukując takiego urządzenia, warto zainteresować się MacBookami, które dla wielu osób nadal są sprzętem egzotycznym. Jakiego MacBooka kupić? W tym artykule dowiecie się jaki jest najlepszy MacBook oraz co wziąć pod uwagę przy jego wyborze.

MacBook – co to jest?

MacBooki to rodzina laptopów wprowadzona na rynek w 2006 roku przez firmę Apple. Przeznaczone są przede wszystkim dla osób ceniących bezproblemową pracę. Wyposażone są w wyróżniający je system MacOS. Na stronach Apple można obecnie kupić dwa modele MacBooków – MacBooka Air oraz MacBooka Pro, które tworzone są domyślnie dla różnych grup docelowych.,

->Sprawdź także ranking myszy bezprzewodowych!

Czy warto kupić MacBooka?

Opinie na temat MacBooków są skrajnie różne i spotykają się one zarówno z zachwytem, jak i krytyką. Krytykowane są jednak nie za jakość, lecz za cenę znacznie wyższą, niż u konkurencji dostarczającej sprzęt z innymi niż MacOS systemami. Cena ta jednak ma swoje uzasadnienie. MacBooki są bowiem przez Apple niezwykle dokładnie zaprojektowane, a dobrane podzespoły doskonale ze sobą współgrają. Wisienką na torcie jest autorski system MacOS, zapewniający niezwykle wysoką stabilność i komfort pracy. MacBook to mały laptop, a więc sprawdzi się dobrze w warunkach biznesowych i w podróży.

MacBooki wyposażone są w wiele autorskich rozwiązań, a jakość ich wykonania także stoi na najwyższym poziomie. Niezwykle cenione są też za rewelacyjnej jakości matryce, dlatego też ukochane są przez projektantów i grafików. Taka wysoka jakość i innowacyjność musi mieć swoją cenę, a zakup MacBooka to świetna inwestycja, zwłaszcza że jest to sprzęt niezwykle trwały i często służy właścicielom przez lata, co często powtarzają wyrażane o komputerach MacBook opinie.

Pamiętajmy, że MacBooki są dostępne w różnych specyfikacjach, by sprostać oczekiwaniom każdej grupy użytkowników.

Windows a MacOS – czym się różnią?

System MacOS bazuje na systemie Unix, z którego czerpie to, co najlepsze, będąc jednocześnie wysoce nowoczesnym i przystępnym dla każdego systemem. System MacOS, podobnie jak Windows, zaprojektowany jest tak, aby po prostu działał i by użytkownicy o mniejszej wiedzy technologicznej także mogli cieszyć się niezawodnym oprogramowaniem i sprawną pracą. Ten aspekt jest szczególnie doceniany w chwili obecnej, kiedy to Windows 10 jest wysoce niestabilny i sprawia wiele problemów przy kolejnych aktualizacjach.

Jedną z kluczowych różnic pomiędzy Windows a MacOS, jest wysoki poziom bezpieczeństwa systemu od Apple – jego użytkownicy nie są narażeni na złośliwe oprogramowanie i ataki w stopniu takim, jak użytkownicy Windowsa. MacBooki wyposażone są w wiele narzędzi służących ochronie systemu, danych i prywatności. Dodatkowo MacOS szybciej niż Windows dostaje różnego rodzaju łatki w momencie, kiedy wykryty zostanie jakiś słaby punkt bezpieczeństwa w systemie. Z dopasowaniem systemu do zaledwie dwóch modeli laptopów wiąże się też jego wysoka optymalizacja, a co za tym idzie – wysoki poziom stabilności i wydajności.

Potencjalni użytkownicy MacOS-a nie muszą martwić się o dostępność oprogramowania – jego baza jest imponująca, a wiodący jego dostawcy tworzą wersje na oba systemy. Istnieje też wiele programów dostępnych tylko na MacOS, których mogą pozazdrościć tej platformie użytkownicy innych systemów.

MacBook Air a MacBookPro

Dobry MacBook powinien w maksymalnym stopniu spełniać konkretne wymagania nabywcy, a wiele osób waha się co do wyboru modelu. Kluczem podczas wyboru jest wiedza, czym się różni Macbook Air od Pro. Te pierwsze wybierane są przede wszystkim przez użytkowników indywidualnych i studentów, chociaż znaleźć je można też w wielu firmach. MacBooki Pro utożsamiane są ze światem biznesu, nauki i projektowania. Najnowsze modele obydwu laptopów są do siebie podobne pod względem specyfikacji, przynajmniej w podstawowych wariantach. Matryca MacBooka Pro charakteryzuje się bardzo dokładnym odzwierciedleniem barw, co czyni go pożądanym przez grafików. Matryca MacBooka Air, chociaż też jest świetna, nie będzie dla nich wystarczająca.

MacBooka Pro wyróżnia też to, że każdy jego wariant posiada odrębny procesor graficzny Radeon Pro. W odróżnieniu od konsumenckiej grafiki znajdującej się w jego tańszym bracie zapewnia ona możliwości cenione przez grafików i inżynierów, a także osób tworzących i obrabiających materiały wideo.
Wiele osób zachwyca się także dostępnym w MacBooku pro paskiem Touch Bar, znacznie ułatwiającym codzienną pracę i dającym łatwy dostęp do wielu funkcji.

->Dowiedz się także jaki plecak na laptopa kupić!

Jaki MacBook kupić?

Najlepszy MacBook do danych zastosowań to doskonała inwestycja. Różnice pomiędzy obydwoma modelami tych urządzeń są subtelne, ale istotne. Wybór jednak nie jest bardzo trudny. MacBooka Pro powinni wybrać przede wszystkim graficy, projektanci i inżynierowie, podczas gdy reszta użytkowników całkowicie zadowoli się MacBookiem Air. Obydwa komputery występują w różnych wariantach, co też należy uwzględnić przy wyborze. W wielu miejscach w sieci dostępny jest uwzględniający komputery MacBook ranking, który nie tylko pomoże zorientować się co do różnic pomiędzy nimi a sprzętem innych firm, ale także dostarczy informacji na temat tego, jakiego MacBooka wybrać.

MacBook – Ranking i cena 2020

Gdy wiemy już czym jest MacBook i jakie są jego rodzaje należy wybrać odpowiedniego MacBooka dla nas. Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie polecane MacBooki. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.