By w pełni cieszyć się z rozgrywki, oglądanego filmu, lub słuchania ulubionej muzyki bez wątpienia przydadzą nam się dobre głośniki do komputera. Rynek oferuje wiele rodzajów tego sprzętu, głównie ze względu na jego przeznaczenie. Korzystamy z nich każdego dnia, więc warto wybrać odpowiedni sprzęt, który sprawdzi się w naszym domowym zaciszu, czy też w pracy. Jakie głośniki komputerowe kupić? W tym artykule, dowiecie się co jest najistotniejsze wybierając najlepsze głośniki komputerowe.

Głośniki komputerowe – na co zwrócić uwagę?

Kupując swój zestaw głośników, bardzo istotnym elementem są użyte w nim podzespoły oraz ich jakość. Od tego będzie zależeć jakość dźwięku i generalny komfort z używania tego sprzętu. Głośniki komputerowe występują w różnych konfiguracjach, lecz dwie najbardziej popularne to:

  • Głośniki komputerowe 2.1 – zestaw nieco mniej rozbudowany. Składa się z subwoofera i dwóch głośników. Jest to dobry wybór, ze względu na niską ceną, jednakże nie można liczyć tutaj na opcję dźwięku dwukanałowego, co dla niektórych może być problematyczne.
  • Głośniki komputerowe 5.1 – zestaw składający się z jednego subwoofera i pięciu głośników. Odpowiednio rozmieszczone w pokoju, dadzą świetny przestrzenny efekt odtwarzanego dźwięku

Zestaw 5.1, lub popularny też w dzisiejszych czasach 7.1, to idealne pozycje w tworzeniu kina domowego, ze względu na przestrzenny dźwięk o świetnej jakości. Wybierając taki zestaw, mamy pewność, że będą to zarówno dobre głośniki komputerowe.

Głośniki komputerowe Logitech

Głośniki do gier – jakie kupić?

W rozgrywce obydwa te zestawy: 5.1 oraz 2.1 sprawdzą się świetnie, częstym wyborem jest także zestaw 2.0, który składa się z dwóch głośników, pozwalających na odtwarzanie dźwięku Stereo.

Ważne, by w naszych głośnikach znalazły się gniazda RCA i HDMI, dzięki którym możemy użyć ich także przy grze na konsoli. W wypadku głośników komputerowych, nie warto kłaść aż takiego nacisku na wykonaną z drewna obudowę, ze względu na zbyt duże koszty. Głośniki są dobrą alternatywą, by zastąpić głośnik bezprzewodowy.

Moc i pasmo przenoszenia

Podstawowym parametrem, jakie podaje nam producent jest moc. Parametr ten, który otrzymujemy od producenta podawany jest w watach. Im większa moc RMS, tym głośniej będą mogły grać nasze głośniki. Teraz czas na pasmo przenoszenia. Ten parametr z kolei wyrażany jest w hercach. Mówi nam o tym, w jakim zakresie nasze głośniki będą mogły pracować, jeżeli chodzi o częstotliwość. Człowiek jest w stanie słyszeć w zakresie około 16 – 20 000 Hz.

Pilot i dodatkowe funkcje

Producenci oferują wiele rzeczy, które są przydatne przy użytkowaniu głośników. Bezprzewodowy pilot bez względu przyda się każdemu, by wygodnie sterować naszym sprzętem, bez konieczności podchodzenia do niego. Kolejnym ciekawym zastosowaniem są podświetlane elementy. Producenci często dają możliwość personalizacji podświetlenia, dzięki czemu możemy dopasować je odpowiednio do naszych upodobań.

Materiały

Ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest materiał z jakiego wykonany jest sprzęt. Warto, by plastik był wysokiej jakości i po prostu po jakimś czasie nie zaczął trzeszczeć z niewiadomych powodów. Najlepszym wyjściem jest zakup sprzętu w drewnianej obudowie, bo znacznie wpływa to na jakość dźwięku, lecz wiąże się to z większymi kosztami.

Głośniki komputerowe 2.0 – Ranking i cena 2019

Jednym z najczęstszych i najprostszych wyborów jest system 2.0, czyli dwa wolnostojące głośniki bez subwoofera. Sprawdzają się bardzo dobrze w grach i u mniej wymagających osób, jeżeli chodzi o muzykę. Warto dodać, że jest to dobry wybór, jeżeli mam ograniczoną ilość miejsca.

Głośniki komputerowe 2.1 – Ranking i cena 2020

2.1 – czyli dwa głośniki z subwooferem. Częsty wybór, ze względu stosunku jakości do ceny. Dodatkowy subwoofer, którego nie ma w systemie 2.0 jest bardzo pożądany i daje świetne efekty zarówno w grach jak i filmach. Poniżej znajdziesz polecane głośniki komputerowe w systemie 2.1.

Głośniki komputerowe 5.1 – Ranking i cena 2020

Nareszcie pora na najmocniejszego zawodnika. Zestaw 5.1 to dla wielu małe marzenie. Stanie on na wysokości zadania u każdego, nawet wymagającego użytkownika. Jakość dźwięku i jego przestrzenność gra tutaj dużą rolę. Warto pamiętać, że kupując taki zestaw trzeba przemyśleć jak rozstawimy go w naszym pokoju, bo jest to bardzo istotne.