Każdy gracz wie, jak istotne jest to, by odpowiednio zaaranżować swoje stanowisko, a co za tym idzie wybrać najlepszy fotel gamingowy. Jest to fotel o bardzo szerokim zastosowaniu, wiele osób wybiera je po prostu ze względu na dobrą ergonomię i wygodę. Jak wybrać fotel dla gracza? Przygotowaliśmy kilka ciekawych informacji, które w połączeniu pozwolą Wam wybrać dobry fotel gamingowy.

Fotel gamingowy a fotel do biura – jakie są różnice?

Różnica przede wszystkim jest w rozwiązaniach konstrukcyjnych i to rzuca się najbardziej w oczy, oraz jest najbardziej odczuwalne w użytkowaniu. Fotele dla graczy mają dynamiczny, kubełkowy kształt, gdzie te biurowe raczej są tworzone by elegancko wyglądać. Przy fotelach gamingowych bardzo duży nacisk kładzie się na ergonomię. Są one regulowane w wielu płaszczyznach, tak, żeby każdy użytkownik mógł dopasować do swojej sylwetki wygodną pozycję.

W kwestii materiałów, jest podobnie jak w przypadku fotela biurowego. Im więcej za niego zapłacimy, tym lepsze wykończenie dostaniemy. Za porządny fotel ze skóry w obydwu wypadkach będziemy musieli zapłacić odpowiednio więcej.

Gracze bardzo cenią sobie fotele gamingowe, przez co możemy je zobaczyć na każdym turnieju esportowym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Rynek foteli dla graczy rozwinął się w mgnieniu oka, gdy sport elektroniczny stał się tak popularny. Wybierany nie tylko w przypadku komputerów stacjonarnych, ale również konsol takich jak Xbox, oraz PlayStation. Wielu producentów oferuję produkty bardzo zbliżone, więc oferta jest w wielu przypadkach bardzo zbliżona, lecz warto mieć na uwadze kilka kluczowych rzeczy, by wybrany przez nas fotel był odpowiedni i nas zadowalał.

Najważniejsza jest konstrukcja

Konstrukcja to kluczowy element naszego krzesła. Musimy zwrócić na to największą uwagę, bo to głównie to będzie decydowało o tym czy będziemy się w nim czuć dobrze i wygodnie. Wykonanie to zazwyczaj stal, bądź inny wytrzymały materiał. Kubełkowy kształt jest stosowany od dłuższego czasu i cieszy się powodzeniem – identyczne zastosowanie jak w przypadku foteli samochodowych. Bardzo dobrze utrzymuje sylwetkę i sprawia, że wielogodzinna rozgrywka będzie czystą przyjemnością.

Regulacja odchylenia

Producenci idą nam na rękę i dbają o to, by zapewnić komfort w każdej pozycji. Czy będzie to skupiona pozycja podczas rozgrywki, czy rozluźniona podczas oglądania filmu. Dają nam szeroką możliwość tylnego odchylenia, nawet o pełne 90 stopni.

Regulowane podłokietniki

Każdy wie, jak ważne są podłokietniki w fotelu. Wiele osób nie wyobraża sobie fotela bez nich. Większość foteli dostaje ich regulację w stopniu 2D, 3D, bądź też 4D. Zależnie od tego jaka wysokość nam odpowiada, możemy je ustawić według uznania.

Podparcie szyi oraz lędźwi

Fotele gamingowe wyposażone są zazwyczaj w dwie poduszki, jedna na wysokości odcinka szyjnego kręgosłupa, a druga na wysokości odcinka lędźwiowego i piersiowego. Ta pierwsza nie jest tak istotna jak druga. Poduszka na wysokości lędźwi to ukłon dla osób, które nie tyle co przebywają dużo przed komputerem czy to w domu, czy w pracy, ale mają problemy z kręgosłupem. Jest to bardzo dobry krok i jedna z tych rzeczy, dla których warto mieć taki fotel. Są one mocowane na paskach, dzięki czemu możemy przesunąć je na odpowiednią wysokość.

Maksymalne obciążenie

Warto zwrócić uwagę na to czy nasze krzesło do komputera będzie odpowiednio wytrzymałe. Każdy z nas ma inną budowę ciała i to odpowiednio do niej powinniśmy dobrać fotel. Producent zawsze podaje maksymalne obciążenie, jakie jest w stanie wytrzymać fotel i warto o tym pamiętać, by potem uniknąć niedogodnych sytuacji związanych z przeciążeniem konstrukcji i jej ewentualnym uszkodzeniem.

Materiał

To kwestia zależna od naszego budżetu. Im więcej jesteśmy w stanie przeznaczyć na taki fotel, tym lepszego obicia możemy się spodziewać. W tańszych modelach znajdziemy poliester lub inny skóropodobny materiał. W przypadku fotela z wyższej półki powinniśmy się spodziewać skórę ekologiczną, bądź też naturalną, lecz to większy wydatek.

Czy wartko kupić fotel dla graczy?

To pytanie zadaje sobie wiele osób. Przed kupnem zastanawiają się czy warto jest dołożyć trochę więcej i kupić fotel stworzony z myślą o graczach i zazwyczaj po fakcie są z niego bardzo zadowoleni. Fotele te tworzone są by wielogodzinna rozgrywka, bądź praca przy komputerze była przyjemna. Składa się na to szeroka możliwość regulacji, oraz konfiguracji naszego fotela, by zapewnić naszej sylwetce jak najwygodniejszą pozycję. Warto dbać o to, by zachowywać dobrą odległość od naszego monitora, oraz by kręgosłup się nie męczył, a był w dogodnej pozycji.

Fotel gamingowy – Ranking i cena 2020

Po tym jak dowiedzieliśmy się co jest najważniejszy w konstrukcji oraz działaniu fotela, pora wybrać najlepszy fotel dla gracza. Zważmy na to co będzie dla nas odpowiedni, czyli rozmiar, możliwość regulacji, a w późniejszym etapie dodatkowe akcesoria, oraz materiały wykończenia. Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych foteli dla graczy, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.