Nie od dziś wiadomo, że do pełnego cieszenia się z rozgrywki na konsoli, czy też na komputerze potrzebny jest dobry telewizor. W dzisiejszych czasach, gdzie postęp technologiczny przynosi na rynek sprzętu elektronicznego coraz to nowsze technologie, wiele osób staje przed pytaniem jaki telewizor do konsoli kupić? Najlepszy wyborem zdecydowanie są telewizory 4K. Dlaczego? W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam tę kwestię, oraz pomóc wybrać najlepszy telewizor 4K do konsoli.

Czy warto kupić do konsoli telewizor 4K?

Nie ma co tutaj owijać w bawełnę, bo jedyna odpowiedź, która się nasuwa na usta to tak. Telewizor taki pozwoli nam cieszyć w pełni z naszej rozgrywki. Jeżeli korzystamy z takiej konsoli jak Xbox One, a dodatkowo nasza wersja jest oznaczona dopiskiem X, taki telewizor będzie tylko dopełnieniem naszych oczekiwań. Telewizory 4K, to telewizory, które charakteryzują się rozdzielczością 3840 na 2160 pikseli. W dobie, gdzie standardem jest 1920 na 1080 pikseli, jest to znaczny przeskok, który daje wspaniałe efekty. Co nam to daje? Oczywiście będziemy mogli dostrzec więcej szczegółów, obraz będzie wyraźniejszy i bardziej ostry.

Telewizor Ultra HD, jest często wybierany jako alternatywa dla monitora gamingowego. Warto wtedy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak czas reakcji, oraz odświeżanie sprzętu, który chcemy kupić.

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze naszego sprzętu, warto zwrócić uwagę na to, co oferuje nam producent, czyli przyjrzeć się parametrom. Kilka z nich powinno być dla nas kluczowych.
Ilość cali – tutaj zależne jest to stricte od preferencji, ale nie ukrywajmy, że też od budżetu. Wraz z większą przekątną ekranu, cena będzie rosnąć. Jeżeli chcemy postawić nasz telewizor na biurku, lub na innym meblu, spokojnie powinno wystarczyć nam 40 cali. Oczywiście, producenci nie zapomnieli o tych, którzy swój telewizor chcą powiesić na ścianie i posiadają w swojej ofercie modele o przekątnej 60 cali.
Skalowanie – to ważna kwestia dla graczy. Telewizory Ultra HD mają zdolność do przeskalowania obrazu z gorszej rozdzielczości. Warto zwrócić uwagę na to jak w testach wypada konkretny model, by ten efekt był na dobrym poziomie.
Forma ekranu – zdecydowanie ważne, jeżeli jesteśmy wymagającymi użytkownikami. Ekran może być prosty lub też zakrzywiony. Zakrzywiony ekran ma lepszą głębie, oraz może dawać uczucie, jakbyśmy korzystali z telewizora 3D.

Ile kosztują telewizory 4K?

Telewizory te cały czas tanieją. Obecnie można zauważyć, że telewizor Ultra HD z niższej półki kosztują podobną kwotę, co telewizory Full HD. Najtańsze modele zaczynają się od 2000 zł; modele z średniej półki to wydatek rzędu 4000zł. Za tę kwotę dostaniemy model o wyższej przekątnej i po prostu o lepszym standardzie.

Telewizor 4K – ile cali?

To kwestia zdecydowanie indywidualna, która jest zależna od dwóch rzeczy. Po pierwsze wspomniana już cena, która będzie się zwiększać wraz ze wzrostem ilości cali. Po drugie weźmy pod uwagę to, jak używać będziemy naszego telewizora, oraz przede wszystkim gdzie chcemy go postawić.

Jeżeli nasz telewizor będzie stał na biurku, bądź komodzie i mamy raczej mało miejsca, warto wybrać model o mniejszej przekątnej. Jeżeli mamy do dyspozycji dużo miejsca i mamy możliwość np. powieszenia telewizora na ścianie, to warto pomyśleć o czymś większym.

Telewizor 4K do konsoli – Ranking i cena 2018

Gdy wiemy już czym się kierować i na co zwrócić uwagę, pora wybrać najlepszy telewizor 4K do naszej konsoli. Ważne będą przede wszystkim przekątna, cena, oraz to jaką formę ekranu wybierzemy. Prezentujemy ranking najchętniej wybieranych telewizorów 4K, pochodzący z serwisu Nokaut, który jest na bieżąco aktualizowany.