W rozgrywce, by nasza mysz gamingowa była dobrze przez nas kontrolowana potrzebna jest podkładka pod mysz. Często słyszy się pytanie: co daje podkładka pod mysz? Każdy gracz wie, że myszka położona na blacie biurka nie będzie dobrze kontrolowana i będzie się nadmiernie ślizgać. Odpowiednio dobrana podkładka pozwoli na dobrą kontrolę i pewne panowanie nad naszym gryzoniem. W dynamicznej rozgrywce liczy się każda milisekunda, a dzięki dobrej podkładce jesteśmy o krok bliżej do zwycięstwa! Przedstawiamy artykuł, w którym dowiecie się czym charakteryzuje się dobra podkładka pod myszkę.

Podkładka pod mysz dla graczy – czym się kierować przy wyborze?

Obecnie na rynku jest wiele podkładek różnego rodzaju. Pierwszym, oraz najważniejszym kryterium powinno być to, czy jest ona dla nas wygodna i czy używanie jej będzie przyjemne.  W wyborze trzeba wziąć też pod uwagę gdzie będzie ona miała zastosowanie. Idąc tym tokiem myślenia, rozważmy nasz styl gry – agresywny lub też pasywny, to ważny czynnik by znalazła się u nas najlepsza podkładka pod mysz. Podkładka ma na celu wspomóc precyzyjną prace naszego sensora, oraz sprawić, że praca przy komputerze  będzie przyjemniejsza.

Rozmiar podkładki

Podkładki mają przeróżne rozmiary oraz kształty. Duża podkładka pod mysz zdecydowanie spisze się najlepiej w grach typu FPS. Gracze tego typu gier, często w swojej myszce mają ustawioną małą czułość – wszystko w trosce o dobrą precyzję. Podkładka dużego rozmiaru sprawdzi się świetnie w tej sytuacji i da nam duże pole manewru. Unikniemy sytuacji, gdzie myszka spada nam na blat biurka i tracimy kontrolę, więc w tym wypadku najlepsza będzie podkładka pod mysz duża.

Podkładki małe zdecydowanie spiszą się w grach typu MOBA lub RTS, gdzie gracze mają większą czułość myszy, a rozgrywka bazuje dużo na kombinacjach na klawiaturze. Są one również dobrym rozwiązaniem, jeżeli nasze miejsce do gry jest małe, lub po prostu cenimy sobie minimalizm.

Można tutaj powiedzieć jeszcze o specjalnym typie podkładek, jakim jest podkładka pod klawiaturę. Jest to produkt o dużej szerokości, który pozwoli na to by nasza klawiatura nie przemieszczała się. Jeżeli jest ona odpowiednich rozmiarów, pozwoli na ustabilizowanie jej, oraz dodatkowo spełni zadanie jako podkładka pod myszkę.

Materiały

Najpopularniejsze są podkładki materiałowe. Pozwalają one ślizgaczom myszki na najlepsze, płynne przesuwanie się. Niestety, trzeba dbać o ich czystość bardzo często, ponieważ są podatne na zabrudzenia. Stosowane one są przez profesjonalistów, oraz są ciekawym wyborem ze względu na cenę. Na rynku znaleźć można jeszcze podkładki plastikowe, oraz szklane.

Podkładki plastikowe charakteryzują się tym, że są wodoodporne, oraz zapewniają dobry ślizg każdemu rodzajowi ślizgaczy. Są łatwe w czyszczeniu, oraz generalnie odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Dobry wybór dla dzieci, które nie do końca są uważne przy korzystaniu z komputera.

Wybierając podkładkę zadamy sobie pytanie, czy podkładka szklana to dobry wybór? Są one bardzo trwałe i to jeden dobry powód, by ją wybrać. Nie musimy martwić się, że się zabrudzi, oraz szybko zetrze. Niestety jest ona dosyć głośna i wpływa niekorzystnie na nasze ślizgacze po dłuższym czasie. Warto pamiętać, że nie działają one z myszkami optycznymi.

Kolory i szata graficzna – jaką podkładkę pod mysz kupić?

Coraz popularniejsze stały się produkty z naniesionymi grafikami, przykładem tego może być chociażby podkładka pod mysz cs go. Umieszczone na niej autografy graczy, oraz loga drużyn są bardzo ciekawym i pomysłowym rozwiązaniem. W naszym kraju swoich podkładek doczekała się także złota piątka. Podkładka pod mysz virtus pro jest łatwo dostępna, a każdy kibic drużyny powinien po nią sięgnąć – mały detal, ale cieszy.

Jaka podkładka pod mysz? Ranking i cena 2019

Wiedząc jak wygląda nasza rozgrywka, miejsce do gry możemy wybrać odpowiedni dla nas produkt. Najlepsza podkładka pod mysz to w dużej mierze rozmiar. Producenci wychodzą nam z pomocą, wprowadzając na rynek podkładki z logami drużyn i grafikami, co pozwoli spersonalizować wybór. Prezentujemy wam ranking podkładek pochodzący z serwisu Nokaut, który jest na bieżąco aktualizowany, by zapewnić produkty w najlepszych cenach!