Każdy gracz wie, jak duże znaczenie w rozgrywce ma precyzja. Dobra mysz komputerowa to podstawa by móc konkurować ze swoimi rywalami i stawać się coraz lepszym. Dzisiejszy, prężnie rozwijający się rynek peryferii komputerowych jest w stanie zaproponować nam masę przeróżnych kombinacji. Jaką myszkę gamingową wybrać? Przygotowaliśmy materiał, w którym dowiecie się jaka jest dobra mysz dla graczy, oraz na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Myszka dla graczy – czym się charakteryzuje?

Myszka do komputera, potocznie zwana też gryzoniem w żargonie graczy, jest bardzo precyzyjnym urządzeniem, na które składa się wiele czynników. Bardzo istotny jest sensor, musimy wybrać pomiędzy sensorem laserowym oraz optycznym. Kolejną ważną, o ile nie najważniejszą kwestią jest kształt naszej dłoni i kwestia tego jak myszka leży w dłoni. Chwyty: palm, grip, oraz claw – wszystkie wymagają odpowiedniego dobrania wielkości myszki. Producenci wychodzą nam z pomocą i oferują myszki o różnej długości, szerokości i wyprofilowaniu.

Bardzo ważnym czynnikiem jest czułość. Przy dynamicznej rozgrywce pozwoli nam to na bardzo precyzyjne ustawienie. Najlepsi producenci oferują w swoich produktach rozstaw od 100 DPI aż do 6400, gdzie przykładem tego może być myszka Razer.
Praworęczni, czy leworęczni? Nie ma z tym już problemu, wiele modelów myszek pasuje do dłoni prawej jak i lewej, natomiast niektóre myszki wyprofilowane są specjalnie pod konkretną dłoń.

Jaką myszkę gamingową wybrać? Rodzaje sensorów.

Rodzaje myszy komputerowych wyróżnia zdecydowanie zasada działania. W początkach powstawania tego typu sprzętu można było wyróżnić tylko myszki kulkowe, które pewnie większość z nas jeszcze pamięta. Teraz rozwój technologiczny jest zaskakujący, przez co możemy wyróżnić kilka rodzajów. Najlepsza myszka gamingowa bez wątpienia bazuje na dobrym sensorze, o którym warto trochę wiedzieć.

Mysz optyczna

Pierwszymi, po myszkach z kulkami były myszy optyczne. Ich zasada działania opiera się na diodach, które zamontowane są pod spodem gryzonia. Diody LED wysyłają sygnał, który jest przechwytywany przez kamerkę, a następnie wysyłana jest informacja do komputera, który określa położenie naszego kursora. Myszy te nie są wyposażone w żadne mechaniczne elementy, co przekłada się na ich dłuższą żywotność, lecz nie są one niestety tak precyzyjne jak myszy laserowe.

Mysz laserowa

W tym rodzaju myszy, wykorzystywane są diody laserowe. Zapewniają one znacznie większą precyzję, dzięki czemu są bardziej pożądane przez graczy. Sensory tych myszy są nieustająco doskonalone, co pozwala na większą płynność i dokładność.

Mysz przewodowa, czy bezprzewodowa?

W dzisiejszych czasach, jest to kwestia naszego gustu. Mysz bezprzewodowa jest zdecydowanie bardziej wygodniejsza, jeżeli chodzi o podróż, oraz zachowanie porządku na biurku i uniknięcie kolejnego kabla. Z drugiej strony, trzeba troszczyć się o to, by mieć zawsze naładowaną baterię i o tym pamiętać. Myszy bezprzewodowe są równie precyzyjne co przewodowe i świetnie spiszą się w grach.

Podświetlenie, liczba klawiszy i inne ciekawe funkcje

Podświetlenie, to coś co wielu z nas uwielbia – po to jest taki sprzęt aby się świecił! Oczywiście nie każdy to lubi, więc po to istnieje możliwość jego wyłączenia. W myszach dla graczy podświetlenie występuje od jednego koloru aż po RGB, w trybach pulsujących lub zmieniających przeróżne odcienie.

Liczba klawiszy – do gier takich jak Counter Strike, wystarczą w zupełności standardowe myszy, lecz gdy chcemy lepiej spisać się w rozgrywce MMORPG lub grach typu MOBA, dodatkowe boczne przyciski spełnią zadanie znakomicie.

Oplot kabla. Jest to bardzo ciekawe zastosowanie, gdzie producent na kabel zapewnia dodatkowy, twardy oplot, dzięki czemu kabel nie jest tak podatny na zginanie się, nie plącze się, a co najważniejsze odporny jest w większym stopniu na uszkodzenia mechaniczne niżeli kabel z tworzywa sztucznego.

Ślizgacze – jest to ważna kwestia. Niektóre myszki dla graczy posiadają więcej, drugie mniej, przez co ślizgają się lepiej po podkładce. Są one stworzone z dobrej jakości tworzyw, najczęściej teflonu, by umożliwić jak najlepszy poślizg.

Myszka gamingowa do 50zł

W tej kwocie można spokojnie kupić mysz i nie będzie ona zła. Zrezygnujemy z dodatkowych przycisków, podświetlenia a skupimy się na sensorze, który spełni zadanie w mniej wymagających zadaniach. Tanie myszki do graczy są również bardzo dobre.

Najlepsze myszki gamingowe do 50zł – RANKING 2019

Prezentujemy zestawienie najchętniej wybieranych myszek gamingowych do 50zł. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Myszka gamingowa do 100zł

Możemy tutaj sobie pozwolić na dodatkowe przyciski, a często zdarza się także podświetlenie. Myszy te są bardzo często wybierane przez graczy, ze względu na dobry stosunek jakości do ceny.

Najlepsze myszki gamingowe do 100zł – RANKING 2019

Prezentujemy zestawienie najchętniej wybieranych myszek gamingowych do 100zł. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Myszka gamingowa do 150zł

W tym przedziale cenowym zdecydowanie możemy liczyć na podświetlenie, dodatkowe klawisze i solidnie wykonany oplot. Myszy te bardzo dobrze sprawdzają się do gier wszelkiego rodzaju przez fakt posiadania dobrego oprogramowania pozwalającego na je spersonalizowanie. W tej kwocie powinna znaleźć się już dobra myszka Steelseries.

Najlepsze myszki gamingowe do 150zł – RANKING 2019

Prezentujemy zestawienie najchętniej wybieranych myszek gamingowych do 150zł. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Myszka gamingowa do 200zł

Tutaj można powiedzieć, że wchodzimy na wyższy poziom. W tej cenie znajdziemy bardzo dobre myszki dla graczy. Są wykonane z świetnej jakości tworzywa, i często mają gumy po bokach, które powodują, że nasz chwyt jest pewniejszy i rozgrywka jest bardziej kontrolowana. Naturalnie podświetlenie i dodatkowe przyciski wchodzą w grę, oraz pełna personalizacja czułości myszy na wielu poziomach oraz funkcje macro – to wszystko co powinna posiadać najlepsza myszka gamingowa. Warto wspomnieć, że w tej kwocie można kupić już sensowny trackball.

Najlepsze myszki gamingowe do 200zł – RANKING 2019

Prezentujemy zestawienie najchętniej wybieranych myszek gamingowych do 200zł. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Incoming search terms:
  • myszki gamingowe jak wybrać