Masz dość kabli i nieporządku na biurku? Każdy z nas wie jak uciążliwe bywa czasami zagospodarowanie okablowaniem czy to przy graniu, czy w pracy. Klawiatura bezprzewodowa to niemałe ułatwienie, które zdecydowanie przyjęło się wśród użytkowników komputerów stacjonarnych, laptopów i innych tego typu urządzeń. Jaka klawiatura bezprzewodowa będzie najlepsza?

Jak działa klawiatura bezprzewodowa?

Jak sama nazwa wskazuje – nie potrzebuje ona kabla do działania. Na rynku obecnych jest kilka rodzajów połączeń, jednak najczęściej spotykanym jest połączenie poprzez fale radiowe. Innymi rodzajami połączeń mogą być Bluetooth, lub WiFi, lecz są one znacznie droższe.

Decydując się na zakup klawiatury bezprzewodowej, należy wziąć pod uwagę czy potrzebujemy sprzęt, który będzie o dobrych zasięgach działania, jeżeli tak to zdecydowanie należy brać pod uwagę zarówno Wifi jak i Bluetooth.

Wielofunkcjonalność

Klawiatury bezprzewodowe cieszą się dużą popularnością, ze względu na to, że można zabrać ją praktycznie wszędzie, oraz korzystać z wielu urządzeń. Urządzenie, można z łatwością podpiąć do smartfona, tableta, czy laptopa, co czyni je bardzo pożądanym. Wiele z nich posiada podświetlane klawisze, oraz dotykowe panele, które pozwalają jej pełnić również funkcje myszki.

Gdzie klawiatura bezprzewodowa znajdzie zastosowanie?

Klawiatura bezprzewodowa ma bardzo szerokie zastosowanie

Tego typu klawiatury są bardzo dobre, dla osób, które potrzebują więcej miejsca, ponieważ nie potrzebują okablowania. Mała klawiatura bezprzewodowa znacznie pozwoli nam zadbać o miejsce czy to podczas gry, lub w miejscu pracy. Jest to również świetne rozwiązanie, dla osób podróżujących.

Klawiatura bezprzewodowa do laptopa

Osoby korzystające z laptopa często decydują na zakup dodatkowej klawiatury, oczywiście ze względu na wygodę. Jest ona często lepiej wykonana i cicha. Bezprzewodowa klawiatura do laptopa przydaje się również ze względu, że laptop do gier nagrzewa się i czasami praca na ciepłej klawiaturze laptopa bywa nieprzyjemna.

Klawiatura bezprzewodowa do tabletu

Korzystając z tabletu, dobrze wiemy jak powolne i uciążliwe może być wprowadzanie tekstu za pomocą klawiatury dotykowej. Bezprzewodowa klawiatura bywa przydatna, bo możemy znacznie szybciej coś napisać i jest to zdecydowanie wygodniejsze.

Klawiatura bezprzewodowa dla graczy

Nie można zapomnieć tutaj o graczach. W gamingu ceni się porządek na biurku i fakt ładnie wyglądającego stanowiska. Brak kabli zdecydowanie polepszy urok naszego stanowiska i będzie to wyglądało efektownie.

Dla graczy świetnym rozwiązaniem będzie bezprzewodowa klawiatura podświetlana. Za pomocą programów, które dostarczają producenci, można spersonalizować podświetlenie, które jest bardzo efektowne i wygląda świetnie.

Gracze cenią sobie wykonanie, więc producenci wprowadzili na rynek bezprzewodowe klawiatury mechaniczne, które posiadają różnego rodzaju przełączniki Cherry MX, bądź też tańsze Kailh. Firmy takie jak Razer, czy Steelseries posiadają w swojej ofercie bardzo dobrej jakości klawiatury mechaniczne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klawiatury bezprzewodowej?

Najbardziej istotną sprawą, będzie to jaki skok posiadają klawisze, bo to będzie coś, z czym będziemy mieli styczność przez cały okres użytkowania jej. Najczęściej jest to klawiatura membranowa. Jeżeli planujemy przeznaczyć ją do grania, zdecydowanie lepiej spisze się wersja z zastosowanymi przełącznikami mechanicznymi. Wiąże się z tym jednak znacznie większy hałas, który generuje właśnie taki rodzaj przełącznika. 

Kolejnym, istotnym elementem jest podpórka pod nadgarstek. Jest to bardzo ważne, dla osób, które spędzają dużo czasu przed komputerem i pozwoli uniknąć bólu nadgarstków. Wiele klawiatur, posiada podpórkę, którą można demontować.

Ciekawym wyjściem jest również podświetlenie. Zdecydowanie poprawia komfort pracy w porze wieczornej, gdy jest już ciemno. Z pewnością jest to również ukłon dla graczy, którym ta funkcja zdaje się być w dzisiejszych czasach niezbędna.

Porządek na biurku

W przypadku osób, które pracują przy komputerze, fakt tego, by biurko było schludne i nie zagracone jest bardzo istotny. W tym wypadku, najlepszym wyjściem będzie mała klawiatura bezprzewodowa, która zdecydowanie pozwoli na większą swobodę i lepszą organizacje miejsca pracy. Pozbędziemy się zbędnych kabli, które mogłyby utrudniać nam pracę i po prostu przeszkadzać. Jest to bardzo minimalistyczne wyjście, które wiele osób sobie ceni.

Należy przy tym pamiętać, że klawiatura bezprzewodowa, to zajęte kolejne wejście USB. W dzisiejszych czasach nie jest to problem, aczkolwiek w przypadku laptopów, może to być niekiedy problematyczne i zmusi nas do ograniczenia innych peryferiów.

Klawiatura bezprzewodowa – Ranking i cena 2018

Wiedząc już teraz czym cechuje się dobra bezprzewodowa klawiatura, czas wybrać najlepszą dla nas. Częstym wyborem tego rodzaju sprzętu jest klawiatura bezprzewodowa Logitech. Firma ta cechuje się solidnością i trwałością wykonanego sprzętu. Prezentujemy ranking najlepszych klawiatur bezprzewodowych, który jest na bieżąco aktualizowany.